Hattat Mehmet Efendi’nin Hatıratından Başarının Sırrı – Prof. Dr. Nurullah GençHattat Mehmet Efendi’den aktarılan hatırada, başarılı olmanın sırrı bir oduncu üzerinden anlatılıyor. Şaşıracağınız bir hikaye…

Web Site: https://maveravakfi.org/
Facebook: https://www.facebook.com/maveravakfi
Twitter: https://twitter.com/maveravakfi
Instagram: https://www.instagram.com/mavera.vakfi

Prof. Dr. Nurullah Genç Kimdir:
Doğum Yeri : – Horasan / Erzurum
Doğum Tarihi : – 1960

Eğitim Durumu :
09.09.1960 yılında Erzurum’un Horasan ilçesinde doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Horasan’da, Liseyi ve üniversiteyi Erzurum’da tamamladı. Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun oldu. 1984 yılında aynı fakülteye araştırma görevlisi olarak girdi. Yönetim ve Organizasyon alanında çalışan Genç, 1990’da doktor, 1995’te doçent, 2001 yılında profesör oldu. 2003 yılında Kocaeli Üniversitesine geçti ve orada 7 yıl çalıştı. 2010 yılında Kocaeli Üniversitesi’nden emekli olup İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde çalışmaya başladı. 31 Aralık 2012 tarihinde Sermaye Piyasası Kurul Üyeliğine atanması dolayısıyla bu üniversiteden ayrıldı.

Sektörel Çalışmaları :
1994-2013 yılları arasında kamu ve özel sektör kuruluşlarına danışmanlık hizmetlerinde bulundu. Çok sayıda işletmenin reorganizasyonunu gerçekleştirdi ve stratejik planını yaptı. Aile işletmelerine ortaklık bilinci ve yapısı hususunda hizmet verdi, aile anayasaları hazırladı. Kocaeli Üniversitesinin stratejik planlama çalışmalarında bulundu. Bologna Eşgüdüm Komisyonunda yer aldı. 2010 yılında emekli oldu ve İstanbul Ticaret Üniversitesinde çalışmaya başladı. Bölüm Başkanlığı ve Dekanlık görevlerinde bulundu. İstanbul Ticaret Üniversitesinin 2012-2017 Stratejik Planı’nı hazırlama kuruluna başkanlık etti.

Sanatçı Yönü:
Edebiyat ve fotoğrafla ilgilenmektedir. 1980 yılından itibaren dergilerde şiirleri ve yazıları yayınlanmaya başlayan Genç, sanat çalışmalarını sürdürmektedir. 1987 yılında Tutkular Keder Oldu romanıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı Roman Mansiyon Ödülü’nü kazandı. 1990 yılında Yağmur isimli şiiri ile TDV Na’at Büyük Ödülü’ne layık görüldü. 1996 yılında Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti’nce Kültür Hizmet Ödülüyle ödüllendirildi.1998 yılında Gül ve Ben isimli eseriyle, Tuzla Belediyesince düzenlenen Gül Şiirleri Armağanı Büyük Ödülünü kazandı. Hüznün Lalesidir Dünya isimli eseriyle 1999 yılında Türkiye Yazarlar Birliği tarafından Yılın Şairi seçildi. Tutkular Keder Oldu romanı Arapçaya çevrildi ve roman çeviri ödülü aldı. 2008 yılında fotoğrafa başladı. 100 ün üzerinde fotoğrafı uluslar arası sergilere kabul edildi ve çeşitli ödüller aldı. 18. Altın Kamera Fotoğraf Yarışması’nda renkli baskı dalında başarılı bulundu ve ödüle layık görüldü. Yurt içinde çeşitli sergilerde fotoğrafları sergilendi. İlk kişisel sergisini 2011 mayıs ayında “Ruhumdan Yansıyanlar” adıyla açtı ve sergilenen fotoğraflar İstanbul Ticaret Üniversitesi tarafından aynı adla albümleştirildi.

Yayınları :
Mesleki Yayınları
– Zirveye Götüren Yol: Yönetim
– Yönetim El Kitabı
– Başarı Bedel İster
– Yönetim ve Organizasyon
– Kalite Liderliği
– Ortaklık Kültürü
Şiir Kitapları
– Çiçekler Üşümesin
– Nuyageva
– Yankı ve Hüzün
– Aşkım İsyandır Benim
– Siyah Gözlerine Beni de Götür
– Yanılgı Saatleri
– Denizin Son Martıları
– Aşk Ölümcül bir Hülyadır
– Hüznün Lalesidir Dünya
– Gül ve Ben 1998
– Yürüyelim Seninle İstanbul’da (2001)
– Müpteladır Gemiler Benim Denizlerime (2002)
– Sensiz Kalan Bu Şehri Yakmayı Çok İstedim (2003)
– Birkaç Deli Güvercin (2005)
– Çanakkale: Her Şey Yanıp Gül Oldu (2006)
– Ateş Semazenleri(2009)
– Harflerin Simyası(2011)
– Mahrem ve Münzevi (2011 Toplu Şiirler)
Romanları
– Tutkular Keder Oldu
– Yollar Dönüşe Gider
– İntizar
Yabancı Dil : İngilizce
Medeni Durumu : Evli
Çocuk Sayısı : 4

Başa dön tuşu