Saliha Erdim & Zekeriya Erdim – Aile Okulu Ders- 5İlk kez yayınlanan derslerimizin devamı gelecek.
Kanalımıza abone olmayı ve video hakkında yorum yapmayı unutmayın.

Saliha Erdim
Yeryüzü Eğitim Danışmanlık A.Ş.
(216) 474 00 50
(533) 776 62 85
[email protected]

Saliha Erdim Kimdir?
1956 Samsun, Havza doğumlu. İlkokulu Vezirköprü’de, ortaokulu Çorum Sağlık Okulu’nda, liseyi Zeynep Kâmil Sağlık Meslek Lisesi’nde okudu. Hacettepe Yüksek Hemşirelik Okulu’nu terör nedeniyle, Açık Öğretim Fakültesi Sosyal Bilimler Bölümünü “kıyafet engeli” sebebiyle yarıda bıraktı. Uluslararası Newport Üniversitesi’nin Davranış Bilimleri Bölümü’nü bitirdi ve aynı bölümde yüksek lisans yaptı.

Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği (KDTD)’nin süre ve içerik olarak Avrupa Davranış ve Kognitif Terapiler Birliği (European Association for Behavioural and Cognitive Therapies-EABCT) standartlarına uygun olarak düzenlediği teorik ve uygulamalı ‘Kognitif ve Davranış Terapileri Eğitimi’ni 2012 yılında başarıyla tamamlayarak, ‘Kognitif ve Davranış Terapisti’ unvanını almaya hak kazandı.

Çeşitli vakıflarda, derneklerde ve sosyal organizasyonlarda “çocuk ve aile” üzerine konferanslar, seminerler verdi. Bir eğitim derneği tarafından “Yılın Annesi” seçildi. “Aile İçi İletişim” programı ile Medya Etik Ödülü aldı. Yeryüzü Eğitim Danışmanlık firmasının kurucu ortağı oldu ve profesyonel eğitimci-danışman kimliği ile hizmetlerine devam ediyor.

“Hanımefendi” ve “Aile Okulu” isimli radyo ve TV programlarını eşi ile ve münferiden hazırlayıp sundu. Mektup, Ferzan, Beyan, Yenidünya, Hanımefendi ve başka dergilerde çocuk ve aile konularıyla ilgili yazılar yazdı, Hanımefendi dergisinin başyazarlığını ve editörlüğünü yaptı. Ulusal ve uluslararası düzeyde çeşitli panellerde ve sempozyumlarda tebliğler sundu. Yazılarından bir kısmını kitaba dönüştürülerek önce Sıradan Konulara Sıradışı Yaklaşımlar adıyla, daha sonra aynı kitap ilâveleriyle birlikte Hayat Filminden Kurtarıcı Kareler adıyla iki kitap olarak yayınlandı.

Hâlen, aile eğitimi ve danışmanlığı hizmetlerine, yurt içinde ve yurt dışında alanıyla ilgili konferanslara, seminerlere; Moral FM’de eşiyle birlikte “Aile Okulu” programlarına devam ediyor. Aynı zamanda Açık Öğretim Fakültesi Sosyoloji Bölümü öğrencisi olan yazar, evli ve 6 çocuk annesidir.

Yazarın Kitapları
EŞİMİ ANLAMAK İSTİYORUM
KENDİME YARDIM ETMEK İSTİYORUM

Web Site: https://maveravakfi.org/
Facebook: https://www.facebook.com/maveravakfi
Twitter: https://twitter.com/maveravakfi
Instagram: https://www.instagram.com/mavera.vakfi

Başa dön tuşu