Ahmet Turgut- Dünden Bugüne Putlar (Fatma Gülşen Koçak-KahveAltı Sohbetleri)Ahmet Turgut Kimdir?
Ahmet Turgut 1975 Malatya doğumludur. Lise öğrenimini Malatya’da tamamlamıştır. Daha sonra İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nü okumuştur.

1998 yılında mezun olduktan sonra Rusya, Türkmenistan, Romanya ve Almanya’da büyük inşaat projelerinde çalışmıştır.

Türk televizyon dünyasının ve edebiyatının önemli isimlerinden olan Ahmet Turgut günümüzün en popüler dizi yapımlarında yer aldı. Ekmek Teknesi, Eşref Saati ve Kurtlar Vadisi gibi dizilerde hikaye ve araştırma ekiplerinde yer almıştır.

Ayrıca Kurtlar Vadisi Irak, Kurtlar Vadisi Gladio gibi sinema filmlerinde de görev yapmıştır. Daha sonra Türk ve dünya atçılığının anlatıldığı Asaletin Dört Nalı belgeselini hazırlamıştır. Evli ve iki çocuk babası olan Ahmet Turgut Türk Edebiyatı’nda önemli bir yere sahiptir.

Ahmet Turgut’un Edebi Hayatı
Aşkın Şehidi, Allah Aşkına ve Bozkırın Sırrı isimli eserleri ile oldukça beğenilmiş çok satanlar listesine girmeyi başarmıştır. Ahmet Turgut bilgi ve araştırmalarının sonucu olarak kitaplarında tarihten olaylara yer vermektedir.

2010 yılında Türk Peygamber Bozkırın Sırrı kitabı ile edebiyat dünyasına giriş yapan Ahmet Turgut kitapları ile adından söz ettirmeyi başarıyor.

Başa dön tuşu