Dr. Fatmanur Altun – Bir Başkadır Dizisi Üzerinden Kutuplaşma HikayemizDr. Fatmanur ALTUN

TÜRGEV Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinin yanı sıra, Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Üyeliği ve KADEM Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliğini yürüten Fatmanur Altun lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü’nde tamamladı.
Marmara Üniversitesi Orta Doğu ve İslam Ülkeleri Araştırmaları Enstitüsü Sosyoloji ve Antropoloji Ana Bilim Dalı’nda yazdığı “2000 Sonrası Türk Ulusalcılığının İnşasında Büyük Ortadoğu Projesi Söyleminin Rolü” başlıklı teziyle yüksek lisans eğitimini tamamladı. 2014 yılında aynı bölümde başladığı doktora eğitimini “Türkiye’de Seküler ve İnanç Temelli Sivil Toplum Kuruluşlarının ‘Toplumsal Fayda’ Yaklaşımı: Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı Örnekleri” başlıklı teziyle 2018 yılında tamamladı.
2000 yılından itibaren mütercim ve redaktör olarak yayıncılık sektöründe çalışan Altun, 2005-2010 yılları arasında Anlayış Dergisi’nde bölüm editörlüğü, 2006-2011 yılları arasında Dünya Bülteni haber portalında köşe yazarlığı yaptı. 2015 yılından itibaren Marmara Üniversitesi’nde çalışmaya başladı. Halen Marmara Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde Öğretim Üyesi olarak çalışan Altun’un telif ve çeviri eserleri bulunmaktadır. Çeşitli mecralarda düzenli olarak yazıları yayınlanmaktadır.

Başa dön tuşu