Mustafa Ruhi Şirin – Aile, Çocuk ve ToplumHayat-Memat Meseleleri programında kültür, sanat ve edebiyat ve topluma dair önemli konular, tadında ve kararında bir muhabbet atmosferinde konuşuluyor. Hayat-Memat Meseleleri her pazartesi saat 20.00’de Mavera Tv’de.

Orhan Gazi Gökçe, 1985 yılında Tokat’ta doğdu. Aklı erdiğinden beri satır aralarını okumaya çalışır. Merak ettiklerini de sormaya çekinmez ehline. Sora sora sadece Bağdat’ın değil daha birçok bilinmez yolun bulunacağına inanır.
Şair, çocuk edebiyatçısı. 2 Ocak 1955, Uğurlu köyü / Of / Trabzon doğumlu. Köyünde başladığı ilköğrenimini Maçka ve Ahlat’ta, ortaöğrenimini Of’ta tamamladı. AİTİA Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Yüksek Okulunda Radyo-Televizyon Program Uzmanlığı yükseköğrenimi gördü (1974-78). TUSAŞ’ta memurluk yaptı. Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesinin Sanat Tarihi Eğitimi Programına devam etti. TRT’nin açtığı prodüktörlük sınavını kazanarak İstanbul Radyosuna atandı (1981). Radyolar için eğitim ve kültür programları hazırladı. 1984’te İstanbul Radyosu Çocuk Yayınları Şef Prodüktörlüğüne atanarak çocuk yayınlarını yönetti. Eğitim Kültür Yayınlarında müdür yardımcılığı (1985-93); denetim ve redaksiyon müdürlüğü (1993-97) görevlerinde bulundu. İstanbul Üniversitesi Radyo-Televizyon Yayıncılığı Yüksek Okulunda metin yazarlığı dersleri (1986-91) verdi.

Web Site: https://maveravakfi.org/
Facebook: https://www.facebook.com/maveravakfi
Twitter: https://twitter.com/maveravakfi
Instagram: https://www.instagram.com/mavera.vakfi

Başa dön tuşu