Dr. Mehmet Güllüoğlu – İyilik MedeniyetiDünyaya iyilik götüren bir medeniyetin çocuklarıyız. Türkiye’nin dünyanın her yerinde yaptığı iyilik çalışmaları hakkında ne dersiniz?

Türkiye mazlumlarca beklenen bir devlet Turk milleti mazlumlara her zaman el uzatan bir millet. Beklenen olmak hususunda ne söylersiniz?

Batı medeniyeti hep sömürdü ve sömürmeye devam ediyor. Sömürülen milletler nasıl uyandirilabilir?

Batı medeniyeti insan merkezli bir medeniyet değil. Bu durumda insanlığın bize ihtiyacı var diyebilir miyiz?

Türkiye kendini dünyaya doğru bir şekilde anlatabiliyor mu?

Meslek hayatınızda sayısız hatıra biriktirdiniz Sizi çok etkileyen hatıralarinizdan paylaşır mısınız?

Gençlerinden umutlu musunuz Yolun başındaki gençlere tavsiyeleriniz nedir?

Türkiye’nin zeki çocukları neden yurtdisinda kalma rüyası görüyor? Türkiye rüyası görmeleri için neler yapmali?

Afada başladığınız günden bugüne hangi yeniliklere imza attınız neler yaptınız?

Deprem ülkemizin gerçeği Depreme yönelik ısrarla altını cizdiginiz konular var. Bu hususta vatandaşa ve yetkililere düşen görevler nedir?

Büyükelci olarak atandiniz. Bu konudaki duygu düşüncelerinizi alabilir miyiz?

Neler okur hangi tür müzikleri dinlersiniz tesirinde kaldığınız üç film sayar mısınız?

Dr. Mehmet GÜLLÜOĞLU (1982, Konya)
Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aile Hekimliği, İnsani Sağlık Yardımları, Avrupa Birliği projeleri gibi çeşitli eğitim programlarını başarıyla tamamladı. Sivil toplum kuruluşları bünyesinde çok sayıda insani yardım çalışmalarına katıldı. Dr. Güllüoğlu, Yeryüzü Doktorları Derneği’nde yöneticilik görevlerinde bulundu. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Doktora Programı’na devam etmekte olan Dr. Mehmet Güllüoğlu, 2013-2017 yılları arasında Türk Kızılayı Genel Müdürlüğü görevini üstlendi.

Türk Kızılayı Genel Müdürlüğü görevinde bulunduğu süre zarfında Türk Kızılayı bünyesinde kurulan Göç Hizmetleri Müdürlüğü’nün ve daha birçok projenin hayata geçirilmesinde önemli rol oynadı.

Dr. Mehmet Güllüoğlu halen 2017 yılının Ağustos ayında atandığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Dr. Güllüoğlu, aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi olarak çalışmalarını ifa etmektedir.

Başa dön tuşu