Kemal Kaptaner – Algı YönetimiÖncelikle Algi kavramıni açarak başlayalım efendim buyurun?

Algi operasyonu yapmak konusunda batı medyasının sabıkası kabarık. Fonlayan kişilerin emrinde bir medya insanlık için tehlike değil mi?

Sinema filmleriyle de müthiş bir algı operasyonu yapılıyor. Mesela Ortadoguya girmeden toplumları Ortadogunun işgaline hazır hale getiren bir algı çalışması yapılıyor. Bu hususta ne dersiniz?

İşid gibi el kaide gibi bizzat batının kendi kurduğu ve kullandığı örgütler üzerinden Islami terörle eşleştiren bir algi çalışması var. Bu yönüyle neler söylersiniz?

Bati ülkelerinde planlı bir şekilde sayın cumhurbaşkanımıza yönelik çirkin bir algı operasyonu var. Bunun sebepleri nelerdir? Bu konuda oluşturulan algi nasil yikilabilir?

Siyasetçilerin algi yöntemlerini doğru buluyor musunuz? Siyasetciler nasil bir yöntem izlemeli? Bazi araştırma şirketlerinin algi oluşturmak için yayınladıkları anketleri güvenilirliği zedeliyor. Bu konuda yorumunuzu alabilir miyiz?

Politikacıların her şey güzel olacak gibi kavramlar üzerinden yönlendirmesiyle seçim kazandığı bir dönemde projesi olanın değil kampanyayı başarılı yürütenin zafer kazandığı dönemlerde halk bu kandırılmalara karşı nasıl uyanık hale getirilecek?

Algi yönetimine dair faaliyetlerden toplumun etkilenmemesi adına neler yapılabilir?

Dünyada bazı merkezler tarafından yanlış bir Türkiye algısı oluşturulmak isteniyor. Türkiye devleti bu yanlış algıyı düzeltmek adına neler yapmalı?

Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanalımıza katılabilirsiniz:
https://www.youtube.com/channel/UCilqeNUBy6N1w6xg89GDv1Q/join

Başa dön tuşu