Nasıl Bir Okuma Disiplini Oluşturmalıyız? A. Ali UralOkuduğumuz kitaplardan nasıl daha çok faydalanabiliriz? Kültürel israfın anlatıldığı videoda, A.Ali Ural farklı bir yorumla okuma disiplinini açıklıyor.

A. Ali Ural Kimdir?

1959 yılında Samsun’da dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamlayan yazar yüksek öğrenimini aldıktan sonra editörlük yapmış ve Şule yayınlarını kurmuştur.

1989 yılında Merdiven Saat isimli aylık sanat dergisini çıkarmıştır. Kitaphaber isimli iki aylık kitap ve kültür dergisini de yayınladı.Bu dergilerinde yayın yönetmenliği görevini de üstlenmiştir.

A, Ali Ural ilk şiirini Manevra isimli dergide yayınlamıştır Kendi kurduğu dergilerinde düz yazı, şiir ve öykülerini yayınlamıştır.

Yazarın yayınladığı dergiler arasında poetika dergisi olan Merdivenşiir aslı bir dergi yer almaktadır. Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul şube başkanlığını yapmıştır.

Şehir Tiyatrolarında Repertuvar kurulu üyeliğinde bulunmuştur. Özgün Yazarlık dersleri veren Ali Ural bir sanat dergisi olan Karabatak dergisinin genel yayın yönetmenliğini yapmaktadır.

Edebi alanda bir çok kitabı olan yazarın en bilinen eseri Körün Parmak Uçları isimli kitabıdır.

Web Site: https://maveravakfi.org/​​
Facebook: https://www.facebook.com/maveravakfi​​
Twitter: https://twitter.com/maveravakfi​​
Instagram: https://www.instagram.com/mavera.vakfi

Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanalımıza katılabilirsiniz:
https://www.youtube.com/channel/UCilqeNUBy6N1w6xg89GDv1Q/join

#maveravakfı #maveratv #aliural #kitapokumak

Başa dön tuşu