Doç. Dr. Mehmet Ali Aydemir – Yetinmekten Tüket/nmeyeKüresel tüketim evreninin nimetlerini, arzu olarak zihnimizde kodluyoruz. Hala 1940’larda dünyaya gelmiş o naif insanların kimliği içerisinde modern dünyayı karşılıyoruz.

Yalnız 2000 sonrası duruşumuz, küresel dünya ile karşılaşma pozisyonunda değil. Aksine, küresel dünyanın içinde, küresele uygun üretimimizle var olduğumuz bir dünya. Artık biz Brezilya dizilerini satın almıyoruz, Brezilya’ya dizi satıyoruz

_
Sosyolog. 1980 Sakarya doğumlu. Selçuk üniversitesi Sosyoloji bölümünden 2002’de lisans, 2005 yılında yüksek lisans ve 2011’de doktora derecelerini aldı. Akademik ilgi alanları arasında Sosyal Sermaye, Gençlik, Din Eğitimi, Toplumsal Tipler vb. gibi çalışma konuları mevcuttur. Yayınlanmış eserleri arasında Sosyal Sermaye, (2011-Çizgi Kitabevi), Türkiye’de İmam Hatipli Olmak (2016-Çizgi Kitabevi), Tepekent: Bir Köyün Kültürel Dokusu (2016-Çizgi Kitabevi), Toplumsal Tipler (2016- Açılım Yayınları) yer almaktadır. Çeşitli dergilerde makaleleri ve akademik çalışmaları yayınlanan yazar ayrıca Mahalle Mektebi dergisinde deneme yazıları kaleme almıştır. Akademik hayatına Muş Alparslan Üniversitesi’nde devam etmektedir.

#orhangazigökçe #mehmetaliaydemir #maveratv

Başa dön tuşu