Dünden Bugüne Şeytan ve Dostları (Mehmet Alagaş) – Ferda Bütün ve ArkadaşlarıNe garip ne hazindir ki dünyadaki sömürü çarklarını sömürenler değil, sömürülenler çevirmektedir.
Çağdaş firavunları güçlü görerek bu firavunlara itaat eden ve kulluk yapan bu zavallılar, firavunlarda gördükleri ürktükleri gücün, kendi kulluklarından kaynaklandığını idrak edemezler.
Halbuki firavunların sahip oldukları güç, bu kölelerin gücüdür.
Çağdaş firavunlar hükmettikleri bu kölelerin gücü ile ayakta durmakta ve kölelerden aldıkları bu güç ile kölelere hükmedebilmektedirler. Firavunluğu yaşatan ve firavunları güçlendiren bu kölelerdir. Sonra, sonra da kendilerinin verdiği bu güçten korkarak kulluğa devam edenler, yine bunlar,
yine bu şaşkın ve zavallı kölelerdir.

Mehmet Alagaş 1953 yılında İzmir’in Basmane semtinde dünyaya geldi. 1980’li yıllarda Kur’an’ı Kerim hakkında çeşitli araştırmalar yapan Alagaş, düşüncelerini paylaşmak amacıyla 1985 yılında ‘İnsan Dergisi’ni çıkardı. Derginin olumlu yansımalarını gören Alagaş, daha sonraki yıllarda kitap çalışmasına başladı.

Aynalar ve İnsanlar, Cumaya 5 Kala, Din Gerçeği ve İslam, Dünden Bugüne Şeytan ve Dostları ve birçok esere imza atan Alagaş, Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde konferanslar verdi.

28 Şubat 2021 tarihinde aort damarında oluşan yırtık nedeniyle ameliyat edilmesinin ardından yoğun bakıma alınan Alagaş, 68 yaşında tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

#mehmetalagaş #mehmedalagaş #ferdabütün

Başa dön tuşu