Gençler Yetişkinlerin Olumsuz Yaklaşımlarından Nasıl Etkilenir? – Erol ErdoğanYetişkinler ve yaşlıların gençlerle iletişim sorunu binlerce bölümlük cadı masalı gibidir. Her devirde “Ah şu gençler!” diye başlayan ve “N’apsak bu gençleri?” tarzında biten cümleler kurulur. Hepimizin gençlik tasavvurlarını sahihleştirmek için aynaya bakma zorunluluğu var. Teknolojik dönüşümün de etkisiyle dede ve nine ile torun arasındaki kuşak farkı anne ve baba ile çocuk arasına hatta kardeşler arasına kadar indi. Böyle bir dönemde çocukları ve gençleri anlamak daha önemli hâle geldi. Anlamadan anlatmak, anlamadan iletişim ve etkileşim kurmak imkânsız.

Erol Erdoğan, gençlerle ilgili hâlleri doğru anlama, onlarla ilgili yanlış analizleri azaltma ve gittikçe artan gençliğe yönelik ön yargılarımıza mercek tutma çabasına bizi de ortak ediyor.

Erol Erdoğan Kimdir?

Boyabat’ın Cuma Kayalı (Gürlen) köyünde doğan Erdoğan, ilk okulu burada okudu ve ardından 1989 yılında İstanbul İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde tamamlayan Erdoğan, daha sonra Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde yüksek lisans yaptı.

Nida-İlahiyat, Mavikuş Çocuk, Şehrengiz Edebiyat, Yeni Dünya, SPD (Sosyal Politikalar) dergilerinin yazı işleri ve yönetmenlik görevlerini yürüttü. Ay Vakti, Bengisu, Tohum, Millî Şuur, Tütün dergilerinde yazılar yazdı. Ardından Çanakkale Savaşları yayıncılığı yapan Yarımada Yayınları’nı kurdu.[1]

Türkiye’deki eğitim sistemi üzerine yazıları Milli Gazete[2], Yeni Şafak[3], Radikal[4] ve Yeni Birlik[5] gazetelerinde yayımlandı. 2017-2020 yılları arasında Minika Go ve Minika Çocuk[6] dergilerinin yayın danışmanlığını yaptı. Halen toplumsal araştırma ve bilimsel organizasyonlar yapan Argetus Araştırma[7]’nın danışmanıdır. Erdoğan, televizyon ve radyo programlarında güncel siyasi ve toplumsal konuları yorumlamakta, söyleşilerde bulunmaktadır.[8] Yanı sıra eğitim, çocuk ve gençlik politikaları üzerine çalışmalar yürütmektedir.[9]

Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanalımıza katılabilirsiniz:
https://www.youtube.com/channel/UCilqeNUBy6N1w6xg89GDv1Q/join

#zkuşağı #erolerdoğan

Başa dön tuşu