NECİP FAZIL KISAKÜREK ÖZEL YAYINI (Vehbi Vakkasoğlu, İsmail Göktürk, Haluk İmamoğlu, Bestami Yazgan)Üstad Necip Fazıl Kısakürek’in kitaplarından sizler için derlendiğimiz bölümleri seslendirerek dijital ortama kazandırdık.

1.GENÇ ADAM, DÜŞÜN! – Necip Fazıl Kısakürek

2. Suç Bizdedir(1965) – Necip Fazıl Kısakürek

3. Fikir-Sanat-Aksiyon: Necip Fazıl Kısakürek

*
Necip Fazıl Kısakürek (26 Mayıs 1904, İstanbul – 25 Mayıs 1983, İstanbul), Türk şair, romancı, oyun yazarı ve İslamcı ideolog.

Necip Fazıl, 24 yaşındayken yayımladığı ikinci şiir kitabı Kaldırımlar ile tanınmış[9] ve Kaldırımlar Şairi lakabıyla anılmıştır. 1934 yılına kadar sadece şair olarak tanınmış ve o devirde Türk basınının merkezi olan Bâb-ı Âli’nin önde gelen isimleri arasında yer almıştır. 1934 yılında Abdülhakîm Arvâsî ile tanıştıktan sonra büyük bir değişim yaşayan Kısakürek, 1943-1978 arasında 512 sayı yayımlanan Büyük Doğu dergisi yoluyla İslamcı görüşlerini kamuoyuna duyuran ve Büyük Doğu Hareketi’ne önderlik eden bir şairdir. Dergi, Türkiye’de Büyük Doğu Hareketi’nin ve antikomünizmin yayılmasında öncü bir rol oynamıştır.

*
Vehbi Vakkasoğlu
1947 yılında Kahramanmaraş’ta doğan Vehbi Vakkasoğlu, İstanbul Yüksek İslam Enstitüsünden mezun olmuştur. Öğretmenlik mesleğine Milli Eğitimin değişik kademlerinde emek vermiştir.

Vehbi Vakkasoğlu’nun Türk çocuklarının eğitimine katkıda bulunması için Berlin’e tayin edilerek altı yıl kadar Almanya’da çalıştı.

Yazarın ilk kitabı olan Mehmet Akif 1968 yılında yayınlanmıştır. O günden bu güne 40 esere imza atmıştır. Bunlar edebiyat, tarih, psikoloji ve din konularıdır.

Vehbi Vakkasoğlu’na göre eğitim hizmetlerinden emekli olmak imkansızdır. Bu nedenle yeryüzünü bir okul haline getirmeye, seminer ve konferanslar halkasını genişletmeye çalışmaktadır.

*
Haluk İmamoğlu
Moral FM Genel Müdürü

1948 yılında Yozgat Akdağmadeni’nde doğdu. İlk ve orta öğrenimini tamamladıktan sonra 1962 yılında İstanbul’a geldi. Eyüp Lisesi’nden sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldu. Uzun yıllar çeşitli firmalarda yöneticilik yaptı. Çeşitli gazete ve dergilerde ekonomi, siyaset ve kişisel gelişim konularında makaleleri yayınlandı. Halen ailede ve işyerlerinde iletişim konulu seminerler veriyor. Moral FM’in kurucuları arasında yer aldı. Türkiye’de ilk defa bir ulusal radyoda kişisel gelişim programı olan “Başarı Hattı” programını 1997’den beri yapmaktadır. Ayrıca Cemal Uşşak ve Safa Mürsel ile birlikte yaptıkları “Panorama”, uzun yıllardır devam etmektedir. Halen Moral FM’in Genel Müdürlüğü’nü de sürdüren Haluk İmamoğlu’nun “Pembe Kurdela” isimli bir derleme-hikâye kitabı vardır.

*
Bestami Yazgan 1957 yılında Osmaniye’de doğmuştur. Orta ve Lise eğitimini Osmaniye İmam Hatip Lisesinde yapmıştır. Atatürk üniversitesi Edebiyat bölümünden mezun oldu. 17 sene Osmaniye’de yayınlanan Güneysu Kültür Sanat ve Edebiyat dergisinde genel yayın yönetmeni olarak çalıştı.

Bestami Yazgan şiir, masal ve hikaye türünden eserler vermiştir. Türkiye Yazarlar Birliği tarafından 1994 yılında Çocuk Edebiyatı alanında Yılın yazarı seçilmiştir.

Türkiye Çocuk dergisi tarafından 1997 yılında ise Yılın Öğretmeni ödülüne layık görülmüştür. yazım hayatı başarı ve ödüller ile doludur. 2012 yılında İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Yazarlar Okullarda projesinde Esenler ilçe yazarı olarak görevlendirilmiştir. Kars Kafkas Üniversitesi ve 19 Mayıs Üniversitesi eserleri ile ilgili yüksek lisans tezleri hazırladı. Yazar şiir alanında da yurt içinde ve yurt dışında bir çok ödüle layık görülmüştür. yazarın bazı şiirleri bestelenmiştir.

Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanalımıza katılabilirsiniz:
https://www.youtube.com/channel/UCilqeNUBy6N1w6xg89GDv1Q/join

#necipfazılkısakürek #büyükdoğu
mavera vakfı abdulhakim arvasi fatma gülşen koçak

Başa dön tuşu