Prof. Dr. Necati Cemaloğlu – Etkili Anne Babanın Pin KoduProf. Dr. Necati CEMALOĞLU, 1965 yılında Kastamonu’da doğdu. 1983–1984 eğitim – öğretim yılında Gazi Üniversitesi, Kastamonu Eğitim Yüksekokulu’ndan mezun oldu. Trabzon ve Ankara’da öğretmenlik ve okul müdürlüğü yaptı. Öğretmenlik yaptığı dönemlerde, Hacettepe Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Eğitim Yönetimi, Teftişi, Planlaması ve Ekonomisi anabilim dalından 1992-1993 eğitim-öğretim yılında mezun oldu. MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı’nda, matematik komisyonu üyeliği ve maarif müfettişliği yaptı. Ankara ve Gazi Üniversitesi’nde “Eğitim Yönetimi” alanında master yapan Cemaloğlu, Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi’ne araştırma görevlisi olarak göreve başladı. Doktora eğitiminden sonra 2004 yılında yardımcı doçent oldu. 2008 yılında doçent ve 2014 yılında profesör olarak atandı.

Amerika Birleşik Devleti’nde “Michigan State University” altı ay süreyle misafir öğretim üyesi statüsünde çalıştı. Daha sonra University of Florida’da misafir öğretim üyeliği yaptı. MEB – Dünya Bankası – Kurumsal Performans Yönetimi Ulusal Danışmanı, MEB – TÜBİTAK, e-denetim – e-performans Ulusal Danışmanı, Gazi Üniversitesi Okulları Bilim Kurulu Üyeliği ve değişik bakanlıklarda ve üniversitelerde stratejik plan danışmanlığı yaptı. Cemaloğlu, yılda 100’ün üzerinde eğitim, yönetim ve denetim üzerine konferans vermektedir.

Yayımlanmış 20 kitabı, kitaplarda bölümü, 500’��n üzerinde ulusal gazete makalesi, SSCI ve diğer indexlerde taranan 97 makalesi, katıldığı ulusal ve uluslar arası kongre – sempozyum bulunmaktadır. Evli ve iki çocuk babası olan Cemaloğlu, İngilizce bilmekte ve halen Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi’nde, Eğitim Yönetimi anabilim dalında görev yapmaktadır. 2019 yılında “başöğretmen Onur ödülü”, “2020 Yılında Bilge Tonyukuk Eğitime Hizmet ödülü” almıştır

Başa dön tuşu