PEYGAMBERLER: İNSANLIĞIN KUTLU REHBERLERİ – SESLİ MAKALE- (KİTAP: HADİSLERLE İSLAM)PEYGAMBERLER: İNSANLIĞIN KUTLU REHBERLERİ – SESLİ MAKALE- (KİTAP: HADİSLERLE İSLAM)
“Sesli Makale”nin bu videosunda Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yayınlamış olduğu Hadislerle İslam adlı kitaptan bir alıntıyı dinleyeceksiniz. İstifade etmemiz ümidiyle.

Kitap Hakkında:
Hadislerle İslâm, Hz. Peygamber’in hikmet ve rahmet dolu dünyasını keşfetmeye davet eden bir hadis külliyatıdır. Eser, Sevgili Peygamberimizin (sav) çağlar üstü örnekliğini, sade ve anlaşılır bir dille ve özgün bir tasnif metoduyla günümüz insanına ulaştırmayı amaçlayan, aynı zamanda toplumun güncel ihtiyaçlarını dikkate alarak hadislerin hadislerle yorumunu ortaya koyan, Türkiye’nin hadis alanındaki birikimini yansıtan katılımcı bir çabanın ürünüdür.

Hadislerle İslâm, Allah Resûlünün (sav) hakikat çağrısına kulak vermek onun (sav) imanına, ibadetine, ahlâkına, örnekliğine, değerlerine, beşerî münasebetlerine tanıklık etmek onun (sav) varlık ve bilgi ufkunda seyreylemek, tarihin ve medeniyetin önemli kavşaklarında onun (sav) izini sürmek ve nihayet varlık âleminin ötesine ve sonsuzluğun bilgisine ulaşmak isteyenler için kaynak bir eserdir.

Seslendirme metnine ulaşmak için:
https://hadislerleislam.diyanet.gov.tr/pdf/index.php?DERGI=hadislerle_islam_cilt6.pdf

Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanalımıza katılabilirsiniz:
https://www.youtube.com/channel/UCilqeNUBy6N1w6xg89GDv1Q/join

Başa dön tuşu