MISIR’DAKİ İDAM KARARLARI İÇİN NELER YAPILABİLİR? – RECEP SONGÜLMısır’da yapılan yargılamalar sivil Mahkemeler tarafından değil, askeri mahkemeler tarafından yürütülmektedir. Burada verilen kararlar adil bir biçimde verilmiş kararlar değildir.

Bu zamana kadar yüzlerce kişi idam cezasına çarptırılmış ve aralarında Üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 94 kardeşimizin idam cezası infaz edilmiştir.

İdam cezası verilenlerin çoğu Mursi’yi destekleyen Müslüman Kardeşler teşkilatının üyeleridir. Darbeci Sisi kendisine muhalif kimseyi istememektedir. Kendisine muhalif olan herkes için tekrar ifade etmek gerekirse Mısır’ı açık cezaevini haline getirmiştir, getirmeye devam edecektir.

Son olarak Müslüman Kardeşler teşkilatının aralarında Dr. Muhammed elBiltaci gibi önde gelen siyasi liderlerinin de olduğu 12 kişi hakkında da idam cezası onanmıştır. Söz konusu idam cezalarının infazının bundan öncekiler gibi ansızın yapılması kuvvetle muhtemeldir.

Recep Songül
1975 Van-Muradiye doğumludur. 1995 Mersin İmam Hatip Lisesi, 2000 yılında ise Mısır El-Ezher Üniversitesi Usulu’d-din Fakültesi Tefsir bölümünden mezun oldu. Bir dönem meslek dersleri öğretmenliği ve bazı özel eğitim kurumlarında idarecilik yaptı. Tefsir alanında akademik çalışma yapmakla beraber davet çalışmaları, vakıf hizmetleri ve yayın işleriyle uğraşmaktadır. İslam dünyasında bilinen ve tanınan İslam alimleri ve fikir adamlarının eserlerini Türkçeye kazandırılması ile ilgili özel çalışmaları bulunmakta olan Recep Songül’ün üçü tercüme olmak üzere yayımlanmış 7 eseri bulunmaktadır. Asalet Yayınlarının editörlüğü görevini yürütmekte olan yazar bazı yayınevlerine danışmanlık yapmakta ve Türkiye’nin birçok ilinde konferans ve eğitici seminerler vermektedir. *Yaptığı ve Yapmakta Olduğu Görevler* *Aslı Eğitim Kurumları kurucu temsilciliği, 2004-2016 *Nida Yayınlarının kurucusu ve editörlüğü, 2006-2016 *Davet ve Kardeşlik Vakfı 2012-2016 Genel Başkanlık, mütevelli heyet üyeliği, *Davet Mektebi Dergisi imtiyaz sahibi ve başyazarlığı, 2013-2016 *Asalet Yayınlarının kurucusu ve sahibi, 2017- *Dünya Alimler Birliği üyeliği, 2018- *Ümmet Vakfı yüksek istişare heyet üyeliği, 2018- *Uluslararası El-Tecdid Üniversitesi, kurucu üye ve rektör danışmanı 2016-2018 *İslam Dünyası STK’lar Birliği, eğitim komisyonu bşk vekilliği ve denetim kurulu üyeliği, 2015-

Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanalımıza katılabilirsiniz:
https://www.youtube.com/channel/UCilqeNUBy6N1w6xg89GDv1Q/join mısır türkiye son dakika #mısır #türkiye #sondakika

Başa dön tuşu