Sinema Ve Darbeler – İsrafil Kuralay – (SineMavera)Yönetici, Bürokrat, Köşe Yazarı, Öğretim Görevlisi, Belgesel Film Yönetmeni, Yapımcı, İTO Başkan Yardımcısı. 1965 yılında Erzurum’un Tortum ilçesinde doğdu. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde yüksek lisans yaptı. İstanbul Üniversitesi ve İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalıştı.

TRT’de, TGRT’de görüntü yönetmeni ve yapımcı-yönetmen olarak görev yaptı. İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyeliği, UTESAV Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanlığı görevinde bulundu.

2010 İstanbul Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Yürütme Kurulu Üyeliği yaptı. BSF (Bilim Sanat Felsefe) Akademisi Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Çok sayıda televizyon programı, belgesel, siyasi kampanya, marka ve iletişim kampanyalarına imza attı.

Diriliş Postası gazetesi köşe yazarlarından olan İsrafil Kuralay, Yedirenk İletişim Yapım firmasının kurucu ortağı ve genel müdürü. İstanbul Ticaret Odası Meclis Üyesi ve Başkan Yardımcısı. MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi çalışmalarını sürdürmektedir. Sürekli basın kartı sahibi. Evli ve iki çocuk babası olan Kuralay, orta derecede İngilizce, Arapça ve Fransızca bilmektedir.

Yönetmenliğini Yaptığı Belgesel Filmler:

Altay’ın Çocukları Kazaklar – 2016 …. Belgesel, 00:25:20

3. Türk Dünyası Belgesel Film Yarışması, Profesyonel Kategori, Finalist. 2018

El Turko

Moğolistan’da Türk İzleri

Almanya’da Türk İzleri

Almanya Treni

Kuzey Yıldızı (Uzak Asya’da Türkler)

Balkanlarda 100 yıl önce 100 yıl sonra

Anadolu Başkentleri

Balkanlarda İslam

Rusya’da İslam

Endülüs Düşerken

İpek Yolu

Anadolu Düğünleri

Orta Asya

Başa dön tuşu