Maddi Konforun Ötesinde Kaliteli Yaşamaktan Ne Anlamalıyız? – Dilek Zekiye Kaşık1975 Konya Beyşehir doğumlu. İlköğrenimini Beyşehir’de tamamladı. Adana Laboratuvar Sağlık Meslek Lisesi’ni bitirdi. Sağlık Bakanlığı’nda 4 yıl süreyle Laboratuvar Teknisyenliği yaptı. Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nü bitirdikten sonra çeşitli özel eğitim kurumlarında sorumlu müdürlük, aile danışmanlığı ve eğitimcilik vasıflarıyla çalıştı. Yüksek lisansını Rehberlik Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nde yaptı.
2000 yılından bu yana çeşitli sivil toplum kuruluşlarında eğitim çalışmaları yürütmektedir. Yerel televizyonlarda Evlilik Okulu, Düşünce Servisi ve Yeni Sözler isimli programların yapımcılığını yürütmüştür. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Sağlıklı Birey, Mutlu Aile, Huzurlu Toplum Projesi’nin eğitimcisidir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın Aile Eğitimi Formatörüdür.Mevlana Kalkınma Ajansı ve Avrupa Birliği Projelerinde eğitimci ve psikolojik danışman olarak çalışmıştır.
Halen Millî Eğitim Bakanlığı’nda Rehber Öğretmenlik yapmakta, psikolojik danışmanlık hizmeti de vermektedir. Diyanet TV programlarına katılmaktadır. Adan Zye Evlilik isimli kitabın iki yazarından biri olan Dilek Zekiye KAŞIK,evli ve iki çocuk annesidir.

Başa dön tuşu