AİLE HAYATI BİTİYOR MU? – Bireysellik Çağında Aile – Prof. Dr. İhsan Çapcıoğlu & Ayşe Çağlayan“Şiddete meyyal erkeklerin sebep olduğu kötü evlilikler, cinayetler; kadın dünyası için önemli bir bariyer. Fakat erkek dünyası için de evliliğin şatafatı, çul çaputa, gereksiz eşyalara, markaya, pahalı olursa iyidir anlayışı ile yapılan aşırı masraflar, geleneklerin absürt abartısı, yuva kurmanın cazibesini yerle bir etmekte.

Evlilik kimilerinde manevi bir güzellik değil de bir şirket gibi ne kadar kâr ederim hesabına dönüşmekte. Düğün takıları, maddi beklentiler ile beli bükülen erkek evlenmekten ürkmekte. Bir de boşanma ile hayat boyu yüzünü görmeyeceği kadına, ödeme yapmak zorunda kalacağı düşüncesi, bir başka kaçış nedeni. Arkadaşımın oğlu altı ay durup ayrıldığı eşine ömür boyu nafaka vermemek için notere gidip anlaştılar, oturdukları çok güzel evi bırakıp, ceketini alıp çıktı.”

Prof. Dr. İhsan Çapcıoğlu Kimdir?

1974 yılında Kastamonu’da doğdu. İlkokulu 1987, hafızlığını 1989 ve orta öğrenimini 1995 yılında Kastamonu’da tamamladı. Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde 2000 yılında lisansını, 2003 yılında yüksek lisansını, 2008 yılında doktorasını tamamladı. 2012 yılında Doçent, 2018 yılında Profesör oldu. Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Bölümünde Din Sosyolojisi Ana Bilim Dalında öğretim üyesi ve 5 Ekim 2020 tarihinde de Din İşleri Yüksek Kurulu Üyeliği görevine başlamıştır. Çapcıoğlu’nun ortak telif edilerek yayınlanmış onlarca kitabı, uluslararası hakemli dergilerde yayımlanan makaleleri, ulusal/uluslararası kitaplarda bölümleri bulunmaktadır. Avrupa Birliği, TÜBİTAK, TÜBA, YÖK, TİKA ve MEB bünyesinde yürütülen çok sayıda projede görev alan Çapcıoğlu, evli ve iki çocuk sahibi olup Arapça ve İngilizce bilmektedir.

Mavera Tv kanalında; Çocuk etkinlikleri, online atölyeler, kadın programları, sağlık, eğitim, dini sohbetler, aile, siyaset, tarih, ekonomi, edebiyat vs. gibi alanlarda özgün içerikler ve canlı yayınlar yapan kanalımızdan abone olarak ve bildirimlere açarak sizler de haberdar olabilirsiniz.

#aile #ailekurumu #ihsançapçıoğlu

Başa dön tuşu