İSVİÇRELİ CHRISTINE NASIL RABİA OLDU? – Doğu Batı Arasında Sinema – Rabia BrodbeckDünyaca ünlü bir balerin iken İslam’la şereflenen Rabia Christine Brodbeck Mavera TV’de.

Basel’de doğup Londra’da 18 yıl bale ve modern dans eğitimi gördükten sonra, 28 yaşında mesleği ile ilgili ilk önemli performansını yapan Christina Brodbeck, 1986 yılında New York’ta İslam ve tasavvufla tanışıp, 1987 yılında Müslüman oldu. 1992’den itibaren ülkemizde, İstanbul’da yasamaktadır. Fakr’a övgü, modern dansçının donuşumu ve hazreti insan gibi akıcı ve samimi bir üslupla yazdığı eserlerle, bir çok şeyi onun kaleminden okumanın lezzetini ve bu harika dinle yeni tanısan bir insanine gözleriyle dini ve Tanrı’yı görmenin ihtişamını yakalayabilirsiniz.

Mavera Tv kanalında; Çocuk etkinlikleri, online atölyeler, kadın programları, sağlık, eğitim, dini sohbetler, aile, siyaset, tarih, ekonomi, edebiyat vs. gibi alanlarda özgün içerikler ve canlı yayınlar yapan kanalımızdan abone olarak ve bildirimlere açarak sizler de haberdar olabilirsiniz.

#rabiabrodbeck #sinema #maveratv

Başa dön tuşu