ZAMANIN KIYMETİ | Müminin Zaman Tasavvuru – Prof. Dr. Fatma Asiye ŞenatZAMANI İSRAF ETMENİN MANEVİ SORUMLULUĞU, İNŞİRAH SURESİNDEKİ MÜJDELE,ERTELEME DAVRANIŞININ SAKINCALARI VE ÇÖZÜMÜ…

Hayatlarımız hızlandı ve artık zaman bize yetmiyor. Oysa zamanın kendisi hızlı veya yavaş değildir. Yapacağınız işleri ve kendinize ayıracağınız zamanı verimli bir şekilde kullanabilmek için, yaşadığınız zaman süresi içinde istenen düzeyde planlayabilmek ölçütünüz olmalıdır.

ZAMAN KAVRAMINI NASIL ANLAMALIYIZ?
ZAMANA TABİ OLUŞUMUZUN HİKMETİ NEDİR?
ASR SURESİNDEKİ YEMİNİ NASIL ANLAMALIYIZ?
ZAMAN NEYE GÖRE BEREKETLENİR?
GÜNÜMÜZDEKİ ZAMAN KAYBININ SEBEPLERİ NELERDİR?
BİR MÜSLÜMAN OLARAK ZAMAN İLE İLİŞKİMİZ NASIL OLMALI?
ZAMANI İSRAF ETMENİN MANEVİ SORUMLULUĞU…
İSLAM’DA MALAYANİ KAVRAMI…
İNŞİRAH SURESİNDEKİ MÜJDELER…
ERTELEME DAVRANIŞININ SAKINCALARI VE ÇÖZÜMÜ
ÇOCUKLARA DOĞRU BİR ZAMAN TASAVVURU KAZANDIRMAK İÇİN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

Prof. Dr. Fatma Asiye ŞENAT 1968 Balıkesir doğumlu. İlk ve orta öğrenimini Eskişehir’de tamamladı. 1991’de A.Ü.İ.F.’den mezun oldu. Fakülte yıllarında başladığı hafızlık çalışmasını, 1992–1997 yılları arasında İmam- Hatip Lisesi Meslek Dersleri öğretmeni olarak görev yaptığı Kızılcahamam’da tamamladı. 1995 yılında “Kur’an’ın Tabiattaki Nimetleri Değerlendirişi” konulu çalışmasıyla yüksek lisansını, 2003 yılında “Kur’an ve Gelenek Açısından İtaat Olgusu” adlı çalışmasıyla doktorasını A.Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsüne bağlı olarak tamamladı. 1994 yılında girip öğrenci affıyla döndüğü Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-Televizyon-Sinema bölümünden 2014 yılında mezun oldu. 1997-2014 yılları arasında Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi (şimdiki adıyla Necmettin Erbakan Üniversitesi İ.F. )Tefsir ana bilim dalında çalıştı. 2010’da Yrd. Doç., 2013’de doçent, 2018’de ise profesör kadrosuna atanan Şenat, 2014 yılından bu yana Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tefsir ana bilim dalında görev yapmaktadır. Çalıştığı iki üniversitede de farklı idari ve akademik görevler üstlenen Fatma Asiye Şenat iki çocuk annesidir. Şefik Can Mevlana Uluslararası Eğitim ve Kültür Derneği, Tefsir Akademisyenleri Derneği ve Rumi Türk Musıkisi Topluluğu, Osmangazi Üniversitesi Türk Müziği Topluluğu üyesidir.

Mavera Tv kanalında; Çocuk etkinlikleri, online atölyeler, kadın programları, sağlık, eğitim, dini sohbetler, aile, siyaset, tarih, ekonomi, edebiyat vs. gibi alanlarda özgün içerikler ve canlı yayınlar yapan kanalımızdan abone olarak ve bildirimlere açarak sizler de haberdar olabilirsiniz.

#zamanyönetimi #ayşeçağlayan #maveratv

Başa dön tuşu