İklim Değişiklerinin Türkiye Üzerindeki Etkileri – Prof. Dr. Lokman Hakan Tecer1- BM Küresel ısınmanın önüne geçilmezse 50 ye yakın ülkenin yeryüzünden silineceği uyarısında bulunuyor. Bizim ülke olarak iklim politikamız var mı?
2- Bilim adamları ısınmanın daha da artacağını vurguluyor. Buzullar eriyor, ormanlar yanıyor. Biz bu kıyametin neresindeyiz? Bizi ülke olarak bekleyen tehditlerimizi sorsam.
3- Kültürel mirasımızın korunmasında iklim verileri neden önemli? Eskiden atalarımız bütün koşulları düşünerek eserler yapmışlar, direnci artırmaya yönelik bugünün şartlarında neler yapılabilir?
4- İklim değişikliği nedeniyle deniz seviyesinde meydana gelen değişikliklerin bize etkileri ne olur?
5- Kasım ayında küresel İklim Zirvesine Türkiye katılıyor mu?
Bu zirveye katılımı halinde Türkiye’nin gündeminde hangi konular yer alacak ?1- BM Küresel ısınmanın önüne geçilmezse 50 ye yakın ülkenin yeryüzünden silineceği uyarısında bulunuyor. Bizim ülke olarak iklim politikamız var mı?
2- bilim adamları ısınmanın daha da artacağını vurguluyor. Buzullar eriyor, ormanlar yanıyor. Biz bu kıyametin neresindeyiz? Bizi ülke olarak bekleyen tehditlerimizi sorsam.
3- kültürel mirasımızın korunmasında iklim verileri neden önemli? Eskiden atalarımız bütün koşulları düşünerek eserler yapmışlar, direnci artırmaya yönelik bugünün şartlarında neler yapılabilir?
4- iklim değişikliği nedeniyle deniz seviyesinde meydana gelen değişikliklerin bize etkileri ne olur?
5- kasım ayında küresel İklim Zirvesine Türkiye katılıyor mu?
Bu zirveye katılımı halinde Türkiye’nin gündeminde hangi konular yer alacak ?

Mavera Tv kanalında; Çocuk etkinlikleri, online atölyeler, kadın programları, sağlık, eğitim, dini sohbetler, aile, siyaset, tarih, ekonomi, edebiyat vs. gibi alanlarda özgün içerikler ve canlı yayınlar yapan kanalımızdan abone olarak ve bildirimlere açarak sizler de haberdar olabilirsiniz.

#küreselısınma #çevre #iklim

Başa dön tuşu