Katılım Finans’ta Fıkhi Meseleler – Doç. Dr. Necmeddin Güney2003 yılında Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olmuştur. 2005 yılında aynı fakültede İslam hukuku alanında araştırma görevlisi olarak göreve başlamıştır. İslam Hukuku anabilim dalında 2006’da yüksek lisansını, 2013 yılında ise garar yasağı konusundaki doktora çalışmasını tamamlamıştır. 2020 yılında doçent unvanını almıştır.
Doktora çalışması devam ederken Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden (Açık öğretim) mezun olmuştur. 2009’da New York’ta bulunan Columbia Üniversitesi’nde bir yıl süreyle ve 2018’de Cidde’de bulunan İslam Kalkınma Bankasına bağlı IRTI’da iki ay süreyle misafir araştırmacı olarak bulunmuştur.
Halen Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Hukuku anabilim dalında öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Arapça, İngilizce ve Almanca bilmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.
Başlıca çalışma alanları: İslam borçlar hukuku (mâlî muâmelat), İslam iktisadı, İslami finans ve bankacılık, fıkhi açıdan finansal teknolojiler.

Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanalımıza katılabilirsiniz:
https://www.youtube.com/channel/UCilqeNUBy6N1w6xg89GDv1Q/join

Mavera Tv kanalında; Çocuk etkinlikleri, online atölyeler, kadın programları, sağlık, eğitim, dini sohbetler, aile, siyaset, tarih, ekonomi, edebiyat vs. gibi alanlarda özgün içerikler ve canlı yayınlar yapan kanalımızdan abone olarak ve bildirimlere açarak sizler de haberdar olabilirsiniz.

Başa dön tuşu