ÇOCUĞUMA NASIL DAVRANMALIYIM? | Ebeveyn Ve Çocuk İlişkisi Nasıl Olmalı? | Psikolog Arzu GülerÇocuğunuza sevginizi verirken onu şımartmamalı, kurallar koymalı ama pozitiflikten de vazgeçmemelisiniz.

Anne olmak başlı başına büyük bir sorumluluk ve annenin de yeniden büyüme süreci olarak düşünülebilir. Yaşam alışkanlıkları ve hayata bakış açınız tamamen değiştiği bir süreçten anne baba olmak…

ÇOCUK PSİKOLOJİSİ NASILDIR

Öncelikle yetişkin olarak anne babaların çocuktan beklenti ve çocuk yetiştirmekle ilgili duygu – düşüncelerinizi fark etmemiz gerekir. Doğru olan, bu farkındalığın henüz çocuk dünyaya gelmeden kazanılmasıdır. Çünkü çocuk, bağımsız bir yetişkin olma yolculuğu içinde olacaktır. Kendine ait güçlü yönleri ve zayıflıkları olacaktır.

ÇOCUĞUNUZA BÖYLE DAVRANIN

Çocuğun psikolojik sağlamlılığının gelişmesi, stresli durumlara karşı direnci arttırmak, özgüveni güçlendirmek, olası psikolojik sorunların önlemini almak ve hayattaki değişikliklere uyum gösterecek psikolojik esnekliği kazandırmak anlamına gelir.

PSİKOLOG ARZU GÜLER İstanbul üniversitesi psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümü lisans mezunu. Hasan kalyoncu üniversitesi klinik psikoloji mezunu yetişkin ve çiftlerle çalışmakta evli 2 çocuk annesi

Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanalımıza katılabilirsiniz:
https://www.youtube.com/channel/UCilqeNUBy6N1w6xg89GDv1Q/join

Mavera Tv kanalında; Çocuk etkinlikleri, online atölyeler, kadın programları, sağlık, eğitim, dini sohbetler, aile, siyaset, tarih, ekonomi, edebiyat vs. gibi alanlarda özgün içerikler ve canlı yayınlar yapan kanalımızdan abone olarak ve bildirimlere açarak sizler de haberdar olabilirsiniz.

#ebeveynçocukiletişimi #ergenler #çocuklar

Başa dön tuşu