PEYGAMBERLER TARİHİ ÇERÇEVESİNDE: Beklenen Yaratılış Ve İnsanlık Tarihi Kitap DeğerlendirmesiMehmet Alagaş 1953 yılında İzmir’in Basmane semtinde dünyaya geldi. 1980’li yıllarda Kur’an’ı Kerim hakkında çeşitli araştırmalar yapan Alagaş, düşüncelerini paylaşmak amacıyla 1985 yılında ‘İnsan Dergisi’ni çıkardı. Derginin olumlu yansımalarını gören Alagaş, daha sonraki yıllarda kitap çalışmasına başladı.

Aynalar ve İnsanlar, Cumaya 5 Kala, Din Gerçeği ve İslam, Dünden Bugüne Şeytan ve Dostları ve birçok esere imza atan Alagaş, Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde konferanslar verdi.

28 Şubat 2021 tarihinde aort damarında oluşan yırtık nedeniyle ameliyat edilmesinin ardından yoğun bakıma alınan Alagaş, 68 yaşında tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

#mehmetalagaş #mehmedalagaş #ferdabütün

Mavera Tv kanalında; Çocuk etkinlikleri, online atölyeler, kadın programları, sağlık, eğitim, dini sohbetler, aile, siyaset, tarih, ekonomi, edebiyat vs. gibi alanlarda özgün içerikler ve canlı yayınlar yapan kanalımızdan abone olarak ve bildirimlere açarak sizler de haberdar olabilirsiniz.

Başa dön tuşu