YUSUF EMRE BOZAN- Fıtratın Çağrısı: İnsan, Aslına Dön! Yarışma Birincisi – Ödül Töreni Konuşması“MAVERA ÖDÜLLERİ 2021- İYİLİK, ‘BEN’DE BAŞLAR! KONULU DENEME YARIŞMASI

2013 yılında kurulan Mavera Eğitim ve Sağlık Vakfı; insanlığa örnek olacak ahlaklı, ilim ve tevazu sahibi; sağlıklı ve erdemli nesiller yetiştirme gayesiyle yola çıkmıştır. Bu amaç doğrultusunda ulusal ve uluslararası birçok faaliyet icra eden vakfımız; ülkemizin geleceğinde söz sahibi olacak, muhtelif alanlarda nitelikli çalışma yapacağına inandığı gençleri imkanları nispetinde desteklemektedir.

Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Mavera Ödülleri; 2018 yılında “Kudüs”, 2019 yılında Aliya İzzetbegoviç Anısına: “Küresel Barış ve Adalet”, 2020 yılında ise Nurettin Topçu Anısına: “Fıtratın Çağrısı: İnsan, Aslına Dön!” konuları özelinde gerçekleştirildi.

Her yıl farklı bir konu özelinde icra etmeye niyetlendiğimiz ve geleneksel hale getirmek istediğimiz “Mavera Ödülleri” yarışmasının gayelerinden birkaçı da gençlerimizin sürekli muhatap olacağı mühim konularda farkındalıklarını arttırmak, bu nevi önemli konuların gençlerimizin gündeminde yer edinmesini sağlamak, geleceğimiz olan gençlerin ürettiği fikirleri, düşünceleri, tespit ettiği sorunları ve çözümleri ortak bir havuzda toplayıp çağı yakalamak; gençliğin bakış açılarını daha iyi anlayıp kuşak çatışmasını önleyecek köprüler oluşturmaktır.

Bu amaçlar doğrultusunda; düzenlediğimiz Mavera Ödülleri 2021, Akif Emre Anısına: İyilik, ‘Ben’de Başlar! konulu deneme yarışması ile, bu yılda tüm insanlığı ilgilendiren bir konuyu gündeme taşıdık.

Mavera Tv kanalında; Çocuk etkinlikleri, online atölyeler, kadın programları, sağlık, eğitim, dini sohbetler, aile, siyaset, tarih, ekonomi, edebiyat vs. gibi alanlarda özgün içerikler ve canlı yayınlar yapan kanalımızdan abone olarak ve bildirimlere açarak sizler de haberdar olabilirsiniz.

Başa dön tuşu