YENİ EKONOMİK DÜZEN VE MİLLİ GÜVENLİK – ERKAN ÖZEkonomide büyük bir ‘tufan’ hızla bize doğru yaklaşıyor. Bildiğimiz anlamda dünya sona erecek. Fakat korkmaya gerek yok; felâkette ayakta kalmak mümkün. Hatta basit önlemlerle bu büyük yıkımı hayatınızın fırsatına dönüştürebilirsiniz.

Ekonomik krizler neden artık fakir ülkelerde değil de zengin ve “gelişmiş” ülkelerde çıkıyor? Sovyetler Birliği yıkıldı. Amerika da onunla aynı yoldan mı gidiyor? Kapitalizm gerçekte nedir? Çin’de ceviz piyasasında bile balon var. Evet, bildiğimiz ceviz! Peki ya Türkiye?

Erkan Öz Kimdir?
Ekonomi gazetecisi, yazar ve yapımcı

Doğum Yılı ve Yeri: 1976 İstanbul
Kökeni: Rize-Trabzon-Samsun

Eğitim:
Kadıköy Anadolu Lisesi
Lisans: İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi
Yüksek Lisans: Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik

Gazetecilik Yaşamı:
İHA Ekonomi Muhabirliği
İHA Ekonomi Müdürlüğü
Ünlü Dow Jones Endeksi’ne de adını veren dünyanın en büyük İngilizce yazılı ekonomi haberleri ajansı Dow Jones Newswires İstanbul Bürosu kuruculuğu – Türkiye temsilciliği
Dow Jones grubunun yine alanında dünya lideri The Wall Street Journal gazetesinde İngilizce muhabirlik ve Türkçe Forex Haberleri Servisi kuruculuğu ve yöneticiliği
Al Jazeera Türk televizyonunda program yapımcılığı
TRT World için SciTech Voyager belgeseli yapımcılık ve editörlüğü
Görevlerini yürüttü

YouToube Programları
Gerçek Ekonomi (2019)
Dünyanın Haberi (2019 – 2020)

Kitapları
2020 Yeni Ekonomi Büyük Kriz Müthiş Fırsat (2013)
Büyük Finansal Tufan (2014)

Mavera Tv kanalında; Çocuk etkinlikleri, online atölyeler, kadın programları, sağlık, eğitim, dini sohbetler, aile, siyaset, tarih, ekonomi, edebiyat vs. gibi alanlarda özgün içerikler ve canlı yayınlar yapan kanalımızdan abone olarak ve bildirimlere açarak sizler de haberdar olabilirsiniz.

#bitcoin #erkanöz #ekonomi

Başa dön tuşu