İDEAL ÖĞRETMEN KİTAP DEĞERLENDİRMESİ | Beyaz Zambaklar Ülkesi Yazarı Grigory Petrov | Ferda BütünHerkes, “Ama neden?” diye büyük bir merak ile soruyordu. Raçinski ise, bu sorulara tek bir cevap veriyordu: “Bir köyde, sıradan bir köy öğretmeni olmak için!…”

1880’li yıllarda Moskova Üniversitesi’nde yıldız gibi parlayan bir matematik profesörü vardı: Raçinski. Profesör Raçinski, öğrencileri tarafından sevilen bir kişiydi. Dersleri kuru ve cansız sözlerden ibaret değildi. Öğretmenlik işinde Raçinski, gerçekten bir sanatkardı. Öğrenciler, yalnız onun öğrettiği bilgilerden yararlanmakla kalmaz, onun aklının ve muhakemesinin berraklığından, fikirlerinin derinliğinden, ispatlarının kuvvetlerinden de zevk duyarlardı.

Bu genç profesör, o herkesin imrenerek baktığı konumundan birgün istifa etme kararı aldı. Amacı doğduğu Tatevo Köyüne gidip öğretmenlik yapmaktı. O, halkın keşfedilmemiş hazineleri bulup çıkartıp, parlatmak istiyordu. Kararı hoş karşılanmamıştı elbette. Onun şan, şöhret ve mevkiyi terk edişi bir aptallıktı ve bu macera en fazla birkaç yıl sürüp biterdi bir çok kişiye göre.

Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanalımıza katılabilirsiniz:
https://www.youtube.com/channel/UCilqeNUBy6N1w6xg89GDv1Q/join

Mavera Tv kanalında; Çocuk etkinlikleri, online atölyeler, kadın programları, sağlık, eğitim, dini sohbetler, aile, siyaset, tarih, ekonomi, edebiyat vs. gibi alanlarda özgün içerikler ve canlı yayınlar yapan kanalımızdan abone olarak ve bildirimlere açarak sizler de haberdar olabilirsiniz.

#kitap #idealöğretmen #ferdabütün

Başa dön tuşu