ÖNDER BAŞKANI CANLI YAYINDA | Önder İmam Hatipliler Derneği Faaliyetleri Nedir?- Abdullah CeylanÖnder Kimdir?

İstanbul İmam Hatip Okulu`nun ilk mezunları tarafından 1958 yılında “İstanbul İmam Hatip Okulu Mezunlar Cemiyeti” ismiyle derneğimiz kuruldu. 1980 İhtilali`nden sonra ismindeki “İstanbul” ifadesi çıkarıldı. İmam kelimesinin Türkçe karşılığı olan “ÖNDER” ibaresi eklenerek ismi ÖNDER İmam Hatipliler Derneği oldu.

Devam eden yıllarda pek çok yenilik, değişiklik yaşandı ancak imam hatiplerin hayatı hep mücadeleyle geçti. 1997 yılında ise imam hatipleri 28 Şubat darbesi vurdu. Okulların orta kısmı kapatılırken, üniversiteye geçişte katsayı engeli kondu. 2009’da katsayı uygulaması kaldırıldı, 2012’de de 15 yıl aradan sonra imam hatip okullarının orta kısmı yeniden açıldı. Bugün Türkiye’de “proje okullar” başlığı altında fen ve sosyal bilimler, dil, sanat, spor ve hafızlık alanındaki imam hatiplerin yanısıra, uluslararası imam hatipler de faaliyet gösteriyor. Yurtdışında ise 22 ülkede 54 imam hatip lisesi bulunuyor.

Abdullah Ceylan Kimdir?
1983 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesinde ortaokul ve liseyi bitirdi. Ardından İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Ekonomi Bölümlerini bitirdi. İstanbul Ticaret Üniversitesinde Yüksek Lisansını tamamladı.

Ticari hayatına üniversite yıllarında imam hatipli arkadaşlarıyla kurduğu Balat Creative Reklamcılık şirketiyle başladı. Süreç içerisinde çeşitli sektörlerde ticari hayatına devam etti. Şu anda sağlık sektöründe aktif olarak çalışmaktadır.

Ortaokul yıllarından itibaren Milli Gençlik Vakfı ile başlayan sivil toplum çalışmaları çeşitli kurumlarda gönüllü olarak devam etti.

2015 yılında ÖNDER’de gençlikten sorumlu genel başkan yardımcısı olarak göreve başladı. 2 dönem bu görevi sürdürdükten sonra ÖNDER Genel Sekreteri odlu 3 Temmuz 2021 tarihinden itibaren 58. ÖNDER Genel Başkanı olarak görevini sürdürmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanalımıza katılabilirsiniz:
https://www.youtube.com/channel/UCilqeNUBy6N1w6xg89GDv1Q/join

Mavera Tv kanalında; Çocuk etkinlikleri, online atölyeler, kadın programları, sağlık, eğitim, dini sohbetler, aile, siyaset, tarih, ekonomi, edebiyat vs. gibi alanlarda özgün içerikler ve canlı yayınlar yapan kanalımızdan abone olarak ve bildirimlere açarak sizler de haberdar olabilirsiniz.

#önder #yeryüzününiyilikhareketleri #maveratv

Başa dön tuşu