Çocuklar Anne Babalarına Neler Öğretir? – Nuray Baştan Aydın00:00 Giriş
03:55 EVLİLİK VE ÇOCUK İÇİN NASIL BİR OLGUNLUK VE SORUMLULUK GEREKİR?
12:50 ÇOCUKSUZ HAYATTAN ÇOCUKLU HAYATA GEÇİŞTE BİLİNMESİ GEREKENLER
22:00 ÇOCUK, ANNE BABA İÇİN NASIL BİR ÖĞRETİCİDİR?

Uzman Psikolojik Danışman ve Aile Danışmanı Nuray Baştan Aydın eğitimini Ankara Eğitim Enstitüsü Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık alanında tamamlamıştır. Eğitimi sırasında çeşitli kliniklerde gönüllü gözlemci olarak çalışmalarına devam etmiştir. 1999 yılında mezun olmuştur.

Lisans eğitiminin ardından Bakırköy Ruh Ve Sinir Hastalıkları hastanesinde 1 yıl boyunca yetişkin kliniğinde stajını tamamlayan uzmanımız çalışma hayatını çeşitli rehabilitasyon merkezlerinde, öğrenme güçlüğü (disleksi, disgrafi, diskalkuli ) ve gelişim geriliği olan çocuk, ergen ve aileleriyle çalışmalar yaparak sürdürmüştür.

Aydın üniversitesinde Aile danışmalığı eğitimini tamamlayarak “Aile Danışmanı“ ünvanını almıştır.

Yetişkin ve çift danışmanlığının yanı sıra çocuklara objektif ve projektif testler uygulamakta, çocuk danışmanlığı yapmakta ve oyun terapisi uygulamaktadır.

Özel gereksinimli bireyler için okuma yazma güçlendirme çalışmaları, eğitim, danışmanlık ve kaynaştırma çalışmalarını sürdürmektedir. Bu süreçte ailelere eğitimi hizmetleri de sunmaktadır

17 yıldır okul psikolojik danışmanı olarak, tüm yaş gruplarındaki çocuk ve ergenler ile ve onların aileleri ile çalışmıştır. Halen bir özel okula psikoloji bölüm başkanı olarak süpervizyon ve psikolojik danışmanlık desteği vermektedir.

Aydın, çeşitli kurumlara kişisel gelişim eğitimleri vermenin yanı sıra, çocuk eğitimi ve aile danışmanlığı ile ilgili konularda seminerler vermekte, makaleler yazmaktadır.

Meslek yaşamı boyunca çeşitli kurumlarda sosyal sorumluluk projeleri kapsamında gönüllü ve profesyonel hizmetler vermektedir.

Şimdilerde ilk ve ortaokul seviyesindeki öğrencilerle aşağıdaki projelerinin koordinatörlüğünü yürütmektedir:

“Işığım olur musun”(Engelli çocuklarla)

“Davranış güzeli” (Kardeş okul öğrencileriyle)

“Kahve bahanem” (Huzur evinde yaşayan bireylerle)

Aktif olarak çocuk-ergen-yetişkin ruh sağlığı ve tedavileriyle ilgili seminerlere ve sempozyumlara katılmış, psikoloji alanında uzman kişilerin uzun süreli eğitim ve süpervizyonundan geçerek, mesleğine başarılı bir şekilde devam etmektedir.

Dünyada yayılmakta olan Bütüncül Terapi akımını takip etmektedir. Bu düşünceden hareketle terapi uygulamalarını tek bir kuramın yöntemleriyle sınırlamak yerine sorunları geniş bir perspektiften değerlendirmektedir.

Halen çeşitli dergilerde aylık olarak makaleleri yayınlanmakta, Radyo ve Tv programlarına konuk olmaktadır.

2012 yılından bu yana Psikolium Danışmalık bünyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanalımıza katılabilirsiniz:
https://www.youtube.com/channel/UCilqeNUBy6N1w6xg89GDv1Q/join

Mavera Tv kanalında; Çocuk etkinlikleri, online atölyeler, kadın programları, sağlık, eğitim, dini sohbetler, aile, siyaset, tarih, ekonomi, edebiyat vs. gibi alanlarda özgün içerikler ve canlı yayınlar yapan kanalımızdan abone olarak ve bildirimlere açarak sizler de haberdar olabilirsiniz.

Başa dön tuşu