İslam İktisadı Çerçevesinde Sürdürülebilir Finans – Doç. Dr. Serhat Yüksel03:45 Sürdürülebilir Finans nedir, nasıl tanımlarsınız?
11:55 AB Yeşil Mutabakata yönelik ülke olarak ve finansal piyasalar olarak ne tür eylem planlarımız bulunmaktadır?
14:35 İslam Ekonomisinde sürdürebilir finansın nasıl olması gerekmektedir?
18:55 Yeşil Sukuk sürdürülebilir finansa hizmet ediyor mu? Eksik yönleri nelerdir?
28:15 Bu alanda çalışma yapmak isteyen akademisyenlere ve araştırmacılara önerileriniz nelerdir?

2006 yılında Yeditepe Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden yüksek onur derecesi ile mezun olup 2008 yılında Boğaziçi Üniversitesi İktisat yüksek lisans programını tamamlamıştır. 2015 yılında Marmara Üniversitesi Bankacılık programından doktor unvanını almıştır. 2008-2016 yılları arasında QNB Finansbank’ta kıdemli müfettiş olarak görev yapmıştır. 2018 yılında finans alanında doçent unvanına sahip olmuştur. İstanbul Medipol Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesinde Öğretim Üyesi olan Yüksel’in enerji ekonomisi, yenilenebilir enerji, nükleer enerji ve hidrojen enerjisi konularında 200’ün üzerinde çalışması mevcuttur.
Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanalımıza katılabilirsiniz:
https://www.youtube.com/channel/UCilqeNUBy6N1w6xg89GDv1Q/join

Mavera Tv kanalında; Çocuk etkinlikleri, online atölyeler, kadın programları, sağlık, eğitim, dini sohbetler, aile, siyaset, tarih, ekonomi, edebiyat vs. gibi alanlarda özgün içerikler ve canlı yayınlar yapan kanalımızdan abone olarak ve bildirimlere açarak sizler de haberdar olabilirsiniz.

Başa dön tuşu