Ergenlik Döneminde Sigara Bağımlılığı Ve Tedavi Yöntemleri – Arif Çiftçi01:43 Yeşilay’ın Çalışmaları
08:00 Ülkemizde Sigaraya Başlama Yaşı
12:26 Sigara Yasası
15:17 Sigara Bağımlılığıyla Alakalı Uygulanan Tedaviler
18:50 Ebeveynlere Tavsiyeler

Sigara bağımlılığı sadece bir bağımlılık meselesi değil, aynı zamanda bu toplumu sigaraya bağımlı hale getiren şirketlerin ve kurumların oynadığı büyük oyunların bilinmesi meselesidir.Bizim sigara bağımlılığımızın temelinde batının vahşi sömürü düzeni vardır.
1980’lerin başına kadar Türkiye’de yabancı sigara satılması yasaktı. Dönemin Başbakanı sigara, tuz ve içki satışında Osmanlı döneminden beri süren devlet tekelini kaldırdı. Nüfusunun üçte biri 35 yaşın altında olan Türkiye’de yabancı sigara şirketlerinin kampanyası gençleri hedefledi. Okul çevrelerinde, sokaklarda tanıtım için bedava sigara dağıtım kampanyaları düzenlendi. Sigara reklamlarına kısıtlamalar getirildikten sonra ise bu şirketlerin, isminin ya da logosunun görülebileceği her yerde sponsorluklara başladı. Marlboro ceketleri, gömlekleri, tişörtleri her yeri kapladı.Doktorlar reklam filmlerinde oynadı, sanatçılar sinemada ve sahnede ellerinde sigara ve alkol ile rol aldı,üniversite gençliği sigaraya özendirmek için öğrenciler kiralandı,okullara bu şirketlerin isimleri verildi.

Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanalımıza katılabilirsiniz:
https://www.youtube.com/channel/UCilqeNUBy6N1w6xg89GDv1Q/join

Mavera Tv kanalında; Çocuk etkinlikleri, online atölyeler, kadın programları, sağlık, eğitim, dini sohbetler, aile, siyaset, tarih, ekonomi, edebiyat vs. gibi alanlarda özgün içerikler ve canlı yayınlar yapan kanalımızdan abone olarak ve bildirimlere açarak sizler de haberdar olabilirsiniz.

#yeşilay #sigarabağımlılığı #maveratv

Başa dön tuşu