Özgü Güler Bu Çarşamba 11.00’de Mavera Tv de. #shorts @Özgü GülerÇarşamba günü aşağıdaki linkte olacağız. Lütfen şimdiden bildirimlere açın:

Özgü Güler 1982 yılında İstanbul’da doğdu. 2000 yılı ÖSS’de alanında Türkiye 457’incisi oldu. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde yaparken son senesinde pedagojik formasyon eğitimi almayı da ihmal etmedi. Henüz üniversite öğrencisiyken bir dernekte gönüllü öğretmenlik yapan Güler, daha sonra anaokulundan üniversiteye eğitim sektörünün her kademesinde çalıştı. Öğretmenlik sürecinin büyük bölümünde insanlara akademik bilginin ötesinde psikolojik destek vermek durumunda kaldığını fark ederek Certified Coach, NLP, Hipnoz, Trainers Training gibi bir dizi kişisel gelişim eğitimi aldı. 2008 yılında Melik Duyar’dan hızlı okuma eğitimi alırken Zihin Haritaları’yla tanışma fırsatı buldu. 2009 yılında kariyerine farklı bir yön vererek eğitim koçluğu yapmaya başladı. 2012 yılından itibaren 3 yıl kadar Enderun Üstün Yetenekli Çocuklar Merkezi’nde çalışması ülkemiz eğitimi adına ufkunu genişleterek kendisine umut aşıladı. Aynı dönemde aldığı Enneagram eğitimi, onu kişilik tiplerinin meslek seçimine yansımaları üzerine araştırmaya yöneltti. Güler, kişisel gelişimi ve dünya görüşüne katkı sağlayacağına inandığı için Sakarya Üniversitesi Sosyoloji bölümünde yüksek lisans eğitimi gördü. Daha sonra kızlarının art arda doğumu ve bakımı sebebiyle çalışmaya kısa bir ara verdi. Bu süreçte evde üretmeye devam etmek adına Instagram hesabından eğitim konulu paylaşımlar yapmaya başladı. Sosyal medyada eğlenceli görsellerle doğru bilgiyi buluşturması öğrenmeye gönül veren her yaştan insanın ilgisini çekti. Öğrenme ve teknikleri üzerine araştırdığı, okuduğu sırada Barbara Oakley’den “Öğrenmeyi Öğrenme” eğitimi aldı. Bildiği her şeyi seve seve öğrencilerle buluşturdu. Bugüne dek paylaştığı onlarca farklı öğrenme tekniği binlerce öğrencinin başarısına katkı sağladı. Şimdi bizzat kendi nöronlarıyla ürettiği etkin öğrenme teknikleriyle her yaştan öğrencinin eğitim yaşamına destek olmaya devam ediyor.

Özgü Güler yavru kedileri, slow müziği, kızları ve dostlarıyla vakit geçirmeyi çok sever; psikoloji, eğitim ve tarih üzerine kitaplar okumaktan büyük zevk alır. Renklerden en çok patlıcan morunu sever. Duygusaldır, kolay ağlar. Enneagram kişilik tipleri sistemine göre 1 kanatlı 2’dir. Size sevgilerini gönderiyor.

Aldığı Eğitimler:
Pedagojik Formasyon (İstanbul Üniversitesi)
Hızlı Okuma Eğitimi (Melik Duyar)
Eğitimcinin Eğitimi (Livcon)
NLP Master Practitioner (Livcon)
Quantum (Livcon)
Certified Coach (Livcon)
CELTA (kısaltılmış program)
Learning How To Learn (Barbara Oakley)
Enneagram (İsmail Acarkan)
Çocuk Kitabı Yazarlığı (25m2 Akademi)

#özgügüler #maveratv

Başa dön tuşu