MİZACINI KEŞFET | ENNEGRAM İLE KENDİNİ TANI | NASIL UYGULANIR? – Özgü GülerKişiliğinizi nasıl bilirsiniz? Mizacınızı nasıl keşfedebilirsiniz? Enneagramın gündelik ilişkilerimize olumlu etkileri neler? Enneagram’ı bilmek hangi konularda fayda sağlıyor?

00:00 Özgü Güler Kimdir?
02:45 Ennegram Nedir?
07:15 ENNEGRAM TESTLERİ İLE KENDİMİZİ TANIYABİLİR MİYİZ?
10:00 Tasavvuf ve Ennegram
12:50 Ennegram Hakkında Daha Detaylı Bilgiler
18:35 Enneagram Tipleri ve Özellikleri
25:09 Tip 2 Mizacı
31:18 Tip 3 Mizacı
37:33 Başka birisi olmana gerek yok!
38:00 Tip 4 Mizacı
41:45 Tip 5 Mizacı
46:07 Tip 6 Mizacı
49:05 Tip 7 Mizacı
51:50 Tip 8 Mizacı
56:25 Tip 9 Mizacı

Özgü Güler 1982 yılında İstanbul’da doğdu. 2000 yılı ÖSS’de alanında Türkiye 457’incisi oldu. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde yaparken son senesinde pedagojik formasyon eğitimi almayı da ihmal etmedi. Henüz üniversite öğrencisiyken bir dernekte gönüllü öğretmenlik yapan Güler, daha sonra anaokulundan üniversiteye eğitim sektörünün her kademesinde çalıştı. Öğretmenlik sürecinin büyük bölümünde insanlara akademik bilginin ötesinde psikolojik destek vermek durumunda kaldığını fark ederek Certified Coach, NLP, Hipnoz, Trainers Training gibi bir dizi kişisel gelişim eğitimi aldı. 2008 yılında Melik Duyar’dan hızlı okuma eğitimi alırken Zihin Haritaları’yla tanışma fırsatı buldu. 2009 yılında kariyerine farklı bir yön vererek eğitim koçluğu yapmaya başladı. 2012 yılından itibaren 3 yıl kadar Enderun Üstün Yetenekli Çocuklar Merkezi’nde çalışması ülkemiz eğitimi adına ufkunu genişleterek kendisine umut aşıladı. Aynı dönemde aldığı Enneagram eğitimi, onu kişilik tiplerinin meslek seçimine yansımaları üzerine araştırmaya yöneltti. Güler, kişisel gelişimi ve dünya görüşüne katkı sağlayacağına inandığı için Sakarya Üniversitesi Sosyoloji bölümünde yüksek lisans eğitimi gördü. Daha sonra kızlarının art arda doğumu ve bakımı sebebiyle çalışmaya kısa bir ara verdi. Bu süreçte evde üretmeye devam etmek adına Instagram hesabından eğitim konulu paylaşımlar yapmaya başladı. Sosyal medyada eğlenceli görsellerle doğru bilgiyi buluşturması öğrenmeye gönül veren her yaştan insanın ilgisini çekti. Öğrenme ve teknikleri üzerine araştırdığı, okuduğu sırada Barbara Oakley’den “Öğrenmeyi Öğrenme” eğitimi aldı. Bildiği her şeyi seve seve öğrencilerle buluşturdu. Bugüne dek paylaştığı onlarca farklı öğrenme tekniği binlerce öğrencinin başarısına katkı sağladı. Şimdi bizzat kendi nöronlarıyla ürettiği etkin öğrenme teknikleriyle her yaştan öğrencinin eğitim yaşamına destek olmaya devam ediyor.

Özgü Güler yavru kedileri, slow müziği, kızları ve dostlarıyla vakit geçirmeyi çok sever; psikoloji, eğitim ve tarih üzerine kitaplar okumaktan büyük zevk alır. Renklerden en çok patlıcan morunu sever. Duygusaldır, kolay ağlar. Enneagram kişilik tipleri sistemine göre 1 kanatlı 2’dir. Size sevgilerini gönderiyor.

Aldığı Eğitimler:
Pedagojik Formasyon (İstanbul Üniversitesi)
Hızlı Okuma Eğitimi (Melik Duyar)
Eğitimcinin Eğitimi (Livcon)
NLP Master Practitioner (Livcon)
Quantum (Livcon)
Certified Coach (Livcon)
CELTA (kısaltılmış program)
Learning How To Learn (Barbara Oakley)
Enneagram (İsmail Acarkan)
Çocuk Kitabı Yazarlığı (25m2 Akademi)

Eğitime&Gelişime Dair Ne Varsa

Enneagram kitap önerisi:
Rehber Benim
Ebeveyn Benim /Prof. Dr. Ziya Selçuk, Dr. Enver Demirel Yılmaz

Eğitim ve gelişime dair her şey için kanalıma abone olmayı unutmayın.

Enneagram bilimiyle ilgilenen ve detaylarıyla öğrenmek isteyen herkesi bilgilendirmeyi bir borç bilirim, Özgü Güler Akademi olarak her ay Zoom üzerinden 12 saatlik Temel Enneagram eğitimleri gerçekleştiriyoruz.

Asistanım Şule’ye Whatsapp’tan yazarak da eğitimlerle ilgili bilgi alabilirsiniz.
0546 7826153

Değerli yorumlarınızı beklerim.

Sevgiler.

Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanalımıza katılabilirsiniz:
https://www.youtube.com/channel/UCilqeNUBy6N1w6xg89GDv1Q/join

Mavera Tv kanalında; Çocuk etkinlikleri, online atölyeler, kadın programları, sağlık, eğitim, dini sohbetler, aile, siyaset, tarih, ekonomi, edebiyat vs. gibi alanlarda özgün içerikler ve canlı yayınlar yapan kanalımızdan abone olarak ve bildirimlere açarak sizler de haberdar olabilirsiniz.

#özgügüler #maveratv #ennegram

Başa dön tuşu