FİLİPİNLER'DE YAŞAM | Dr. Mehmet Rıza Derindağ | Moderatör: Hakan Emin ÖztürkDr. Mehmet Rıza Derindağ Kimdir?

1981 yılında Malatya’da doğdu. 2002 yılında İktisadi İdari Bilimler Fakültesini bitirdi. 2006 yılında ilk yüksek lisansını Ateneo Universitesi’nde Sosyo Antropoloji alanında ikinci yüksek lisansını ise Capitol Üniversitesi Yönetim Organizason alanında tamamladı. Aynı üniversitede Yönetim alanında Doktorasını bitirdi. Ulusal ve uluslararası akademik yayınları bulunan Mehmet Rıza Derindağ hem yurt içinde hem de yurt dışında sivil toplum çalışmalarında bulundu. Türk Filipin Vakfı başkanlığının yanı sıra Moro Müslüman Özerk Bölgesi Yüksek Öğretim Kurumu başdanışmanlığı, Birleşmiş Milletler Filipinler Barış Elçiliği, Çare Derneği Yönetim Kurulu üyeliği, Uluslararası Öğrenciler Enstitüsü Akademik Kurul Başkan Yardımcılığı gibi görevleri de yürütmektedir.

Hakan Emin Öztürk Kimdir?
1995 yılında Üsküdar’da doğdu. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden tamamladı.2015 yılında Ürdün’de Ewan Institute’de Arapça eğitimi aldı. Aynı yıl Makedonya, Kosova, Arnavutluk gibi ülkelerde; 2017 yılında ise Fildişi Sahilleri’nde gezi, gözlem, sosyal girişimcilik ve yardım faaliyetlerinde bulundu. Kurucu ortağı olduğu Havass Project isimli dijital aktivizm uygulaması 2016 yılında Girişimcilik, İnovasyon ve Liderlik Zirvesi’nde birincilik ödülü kazandı. 2018 yılından bu yana dünyanın her köşesinden Müslümanlar ile ilgili olumlu güzel ve ilham verici haberler/içerikler yayınlayan Bi’ Dünya Haber projesinin koordinatörlüğünü yürütmektedir.

#bidünyahaber #maveratv #filipinler

Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanalımıza katılabilirsiniz:
https://www.youtube.com/channel/UCilqeNUBy6N1w6xg89GDv1Q/join

Mavera Tv kanalında; Çocuk etkinlikleri, online atölyeler, kadın programları, sağlık, eğitim, dini sohbetler, aile, siyaset, tarih, ekonomi, edebiyat vs. gibi alanlarda özgün içerikler ve canlı yayınlar yapan kanalımızdan abone olarak ve bildirimlere açarak sizler de haberdar olabilirsiniz.

Başa dön tuşu