UGANDA’DA YAŞAM – Ahmed Faruk Subaşı | Moderatör: Hakan Emin ÖztürkDOGU AFRIKA ULKESI UGANDA, FARKLILIKLARI VE DOGAL GUZELLIKLERIYLE DIKKAT CEKIYOR. DUNYA BANKASI VERILERINE GORE, YAKLASIK 34,5 MILYON NUFUSA SAHIP OLAN UGANDA’DA, BASKENT KAMPALA VE IKINCI BUYUK SEHRI JINJA’DA SEHIR ICI ULASIM, TAKSI OLARAK HIZMET VEREN MOTOSIKLETLERLE SAGLANIYOR.

Biyografi – Ahmed Faruk SUBAŞI

1986 İstanbul / Fatih doğumludur. Ortaöğretim ve lise dönemlerinde İhl temsilciler birliğinde yer almıştır. 2009 yılında Anadolu Universitesi işletme fakültesinden mezun olmuş ve aynı zamanda babasının yanında Arapça – Osmanlıca yayıncılık yapmıştır. Klasik ve modern cilt ve restorasyon eğitimi almıştır. Çeşitli sektörlerde ticaret ile ilgilenmiştir. 2006 yılında amatör olarak yardım faaliyetleri yapmaya başlamış ve 2010 yılında Büyüdüm Çocuk Oldum platformunu kurmuştur. 2017 yılında Türkiye’de Yardımhane Derneği, 2018 yılında Uganda’da Turuga Foundation ve 2019 yılında Belçika’da The Inner Child kuruluşunu kurmuştur. İnsani yardım faaliyetleri kapsamında bir çok ülke ve ilde faaliyet organize etmiş olup, kurum başkanlığına devam etmektedir. Bekardır ve İstanbul’da ikamet etmektedir.

Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanalımıza katılabilirsiniz:
https://www.youtube.com/channel/UCilqeNUBy6N1w6xg89GDv1Q/join

Hakan Emin Öztürk Kimdir?
1995 yılında Üsküdar’da doğdu. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden tamamladı.2015 yılında Ürdün’de Ewan Institute’de Arapça eğitimi aldı. Aynı yıl Makedonya, Kosova, Arnavutluk gibi ülkelerde; 2017 yılında ise Fildişi Sahilleri’nde gezi, gözlem, sosyal girişimcilik ve yardım faaliyetlerinde bulundu. Kurucu ortağı olduğu Havass Project isimli dijital aktivizm uygulaması 2016 yılında Girişimcilik, İnovasyon ve Liderlik Zirvesi’nde birincilik ödülü kazandı. 2018 yılından bu yana dünyanın her köşesinden Müslümanlar ile ilgili olumlu güzel ve ilham verici haberler/içerikler yayınlayan Bi’ Dünya Haber projesinin koordinatörlüğünü yürütmektedir.

Mavera Tv kanalında; Çocuk etkinlikleri, online atölyeler, kadın programları, sağlık, eğitim, dini sohbetler, aile, siyaset, tarih, ekonomi, edebiyat vs. gibi alanlarda özgün içerikler ve canlı yayınlar yapan kanalımızdan abone olarak ve bildirimlere açarak sizler de haberdar olabilirsiniz.

#uganda #afrika #bidünyahaber

Başa dön tuşu