ÖZLÜ SÖZLER – 1 | GELİN BU DÜNYAYI DEĞİŞTİRELİM KİTAP ÖZETİ | 7 DÜŞÜNDÜREN ALINTI #shortsHangi zayıflık ve güçsüzlük bizi gerçek Müslüman olmaktan alıkoyuyor?
Bu dünya hiç değiştirilemez mi? Nasıl bir dünyada yaşıyoruz? Bu dünyada Müslüman olarak bizim durumumuz nedir? Kokuşmuş ve değersiz Batı medeniyetinin kültürel köleliğini kabule doğru giden güya bağımsız Müslüman toplulukların bu hareketlerini durdurabilir miyiz? Bu çağda bir İslam İnkılabı mümkün müdür? Süreci, metodu ve tekniği nedir?

Ferda Bütün Kimdir?
Fikrin yoğrulduğu, yoğrulan fikrin kitap, dergi ve çeşitli gazetelerde yazıya geçirildiği bir ailede büyüdü. Ortamının getirdiği nimetleri değerlendirerek yazı ve fikir dünyasında yerini aldı.

Resmi tahsillerinden ziyâde, ilmin ve fikrin boy verdiği ortamlarda bulunan yazar; uzunca bir süre radyo programcılığı yapmış olup, 17 yıldır yayım hayatını sürdüren Nida Dergisi’nin Genel Yayın Koordinatörlüğü görevini yürütmektedir.

Mevdudi Kimdir?

Mevdudi, 25 Eylül 1903 yılında Pakistan’ın Haydarabad Dekran bölgesinde doğdu. Fıkıh, ekonomi, siyaset, tarih, siyer, sosyoloji, kültür tarihi ve Kur’an bilimleriyle ilgili önemli eserler yazdı ve bu eserleri dünyanın neredeyse bütün dillerine çevrildi.

Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanalımıza katılabilirsiniz:
https://www.youtube.com/channel/UCilqeNUBy6N1w6xg89GDv1Q/join

Mavera Tv kanalında; Çocuk etkinlikleri, online atölyeler, kadın programları, sağlık, eğitim, dini sohbetler, aile, siyaset, tarih, ekonomi, edebiyat vs. gibi alanlarda özgün içerikler ve canlı yayınlar yapan kanalımızdan abone olarak ve bildirimlere açarak sizler de haberdar olabilirsiniz.

#özlüsözler #shorts #maveratv

Başa dön tuşu