İNGİLTERE’DE YAŞAM | İngiltere’de Yaşam Şartları – Abdulbaki TürkmenoğluAbdulbaki Türkmenoğlu kimdir?
1990 Osmaniye-Kadirli doğumludur.
2010 yılında Ankara Sosyal Bilimler Lisesinde mezun olarak İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesine yerleşti. Fakülteden 2014 yılında mezun olduktan sonra avukatlık stajını tamamlayarak ve kısa bir süre İstanbul’da avukat olarak çalıştı.
2016 yılında YLSY bursiyeri olarak master ve doktorasını yapmak üzere İngiltere’ye taşındı.
2017 yılında Queen Mary University of London’da hukuk yüksek lisansını tamamladıktan sonra Birmingham Üniversitesi’nde doktora eğitimine başlayan, halen telif hakları ve yapay zeka alanındaki araştırmalarını sürdüren Türkmenoğlu, evli ve bir çocuk babasıdır.

Hakan Emin Öztürk Kimdir?
1995 yılında Üsküdar’da doğdu. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden tamamladı.2015 yılında Ürdün’de Ewan Institute’de Arapça eğitimi aldı. Aynı yıl Makedonya, Kosova, Arnavutluk gibi ülkelerde; 2017 yılında ise Fildişi Sahilleri’nde gezi, gözlem, sosyal girişimcilik ve yardım faaliyetlerinde bulundu. Kurucu ortağı olduğu Havass Project isimli dijital aktivizm uygulaması 2016 yılında Girişimcilik, İnovasyon ve Liderlik Zirvesi’nde birincilik ödülü kazandı. 2018 yılından bu yana dünyanın her köşesinden Müslümanlar ile ilgili olumlu güzel ve ilham verici haberler/içerikler yayınlayan Bi’ Dünya Haber projesinin koordinatörlüğünü yürütmektedir.

Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanalımıza katılabilirsiniz:
https://www.youtube.com/channel/UCilqeNUBy6N1w6xg89GDv1Q/join

Mavera Tv kanalında; Çocuk etkinlikleri, online atölyeler, kadın programları, sağlık, eğitim, dini sohbetler, aile, siyaset, tarih, ekonomi, edebiyat vs. gibi alanlarda özgün içerikler ve canlı yayınlar yapan kanalımızdan abone olarak ve bildirimlere açarak sizler de haberdar olabilirsiniz.

#maveratv #bidünyahaber #ingiltere

Başa dön tuşu