BU SALI MAVERA TV'DE – Murat Bahadır Akkoyunlu (Fatma Gülşen Koçak ile Mühim Meseleler Programı)10 Ekim 1958 tarihinde Trabzon’da doğdu. İlkokul ve Ortaokul tahsilini Bayburt’ta, lise ve üniversite tahsilini Ankara’da tamamladı. Kendisi Bayburt ili Pulur (Gökçedere) beldesinde 540 yıldan beri mukim olan Akkoyunlu ailesine mensuptur.

Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi (Gazi Üniversitesi Ekonomi Bölümü)’ni bitirdi. 1977 yılında Milli Selamet Partisi’ne intisap etti. 1978 yılında Akıncılar Derneği Ankara İl Başkanlığı’nı ifa etti. 1979 yılında Akıncılar Derneği Genel Yönetim Kurulu Üyeliği, 1994 yılında Refah Partisi Ankara il Yönetim Kurulu Üyeliği ve 1999 Fazilet Partisi Bayburt Milletvekili Adaylığı ve 2001 yılında Büyük Birlik Partisi Genel Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.

Yem Sanayi Türk Anonim Şirketi’nin Kırklareli ve Ankara Yem Fabrikaları’nda Muhasebe Şefliği, Altındağ Belediyesi Hesap İşleri Müdürlüğü ardından Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Erzincan Belediye Başkan Yardımcılığı, akabinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bakanlık Müşavirliği görevlerini ifa etti.

1996 – 2003 yılları arasında Ankara Yerel Radyolarından Hedef Radyo ve Birlik Radyolarında hafta içi sabahları Haber – Yorum Programlarını 7 sene süreyle hafta içi her gün devam ettirdi. 1998 – 2000 yıllarında Haftalık Tutanak Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliğini yaptı. 2000 – 2002 yıllarında Kafkas-Çeçen Ankara Dayanışma Komitesi’nin Yardım Organizasyonunda görev aldı. 1999 – 2001 yıllarında Reyhan Kültür Vakfı Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği ve Öğrenci Burs Organizasyonu yöneticiliği yaptı. 1998 – 2003 yılları arasında Ankara Yerel Radyo Dinleyicileri Derneği Başkanlığı’nı yaptı. 1991 yılından beri de Server Vakfı Mütevelli Heyeti Üyeliğini sürdürmektedir.

Siyaset ve İslam Siyasi Tarihi konularında muhtelif seminer ve konferanslar vermiş olup makaleler kaleme almıştır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Uzmanlık alanları:

Akkoyunlu’nun İslam Tarihi, Kur’an araştırmaları, Hadis ve Siyer konuları özel ilgi alanlarından olup Tasavvuf Araştırmaları özel araştırma konusudur.

Alevi Çalıştaylarına Katkı Raporu, Evrensel Medeniyet Mütearifesi ve bu mütearifeden mülhem Anayasa Taslağı Çalışmaları’nı kaleme aldı, çalışma grubunun sekretaryasını yürüttü. Cumhuriyetin Derin Siyasi Analizi’ni özetledi. Fethullah Gülen İhanet Hareketi Gerçeği konferansları, Hz. Hüseyni Duruş, Kıyamete Kadar Kesintisiz Kıyam makalesini kaleme alarak bir dizi konferanslar verdi. En son olarak Tapınakçılar Fransa’yı niçin Cezalandırdı konulu konferansını verdi.

Araştırma ve çalışmaları;
Kosova, Makedonya, İran, Irak, Suriye bölgeleri başta olmak üzere Dünyadaki Tasavvufi Cemaatler,
Alevi – Sünni Çatıştırılması, Etnik ayrıştırma, Çatışma Alanları Çözümlemeleri ve Çözüm Yolları,
Keşmir, Peşaver, Kuveyt, Filistin, Açe, Batı Trakya, Musul Vilayetleri ve Dersim bölgelerindeki çatışma bölgelerinin oluşturulma yöntemleri,
Ekonomik çöküşün ve Kalkınmanın merhaleleridir.

Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanalımıza katılabilirsiniz:
https://www.youtube.com/channel/UCilqeNUBy6N1w6xg89GDv1Q/join

Mavera TV her gün düzenlediği canlı yayınlarda; çocuk etkinlikleri, online atölyeler, kadın programları, sağlık, eğitim, dini sohbetler, aile, siyaset, tarih, ekonomi, edebiyat gibi alanlarda nitelikli ve güncel konuları uzman isimlerle sizlerin hizmetine sunuyor. Siz de Mavera TV’ye abone olarak ve bildirimleri açarak canlı yayınlarımızdan haberdar olabilir, birbirinden özgün içeriklerden ücretsiz yararlanabilirsiniz.

#maveratv #muratbahadırakkoyunlu #shorts

Başa dön tuşu