ZANZİBAR’DA YAŞAM – Kevser Aydoğdu #bidünyahaberKevser Aydoğdu Kimdir? Adapazarı doğumlu, İstanbul üniversitesinde kimya eğitimi eğitimi aldı. İş hayatına 2006 yılında Sakarya yerel kültür derneğinde mutfak şefi olarak başladı. Devamında Ormanpark has mutfak menü tasarımı ve restoran sorumlusu, Mono restoranlarda mönü tasarımı ve eğitmen şef olarak görev aldı. 4 yıldır çocuklarının eğitimi için gittiği Üsküdar’da yaşıyor. İstanbul büyükşehir belediyesine İsmek kurumların aşçılık eğitmenliğine devam etmektedir.

L’ecol culinary Chicago’da ve MSA’da farklı ülke mutfaklarına dair eğitimler almıştır. Sakarya yemeklerine dair arşiv oluşturma çabaları vardır. Balkan savaşı 100. Yıl etkinlikleri sebebiyle Makedonya mutfağı uygulamaları İstanbul ve İzmir’de Nedim Atilla ile birlikte gerçekleştirmiştir.

Çeşitli uluslar arası yarışmalarda lise ve üniversite aşçılık öğrencilerine mönü danışmanlığı ve eğitimi vermiş, dünya üçüncülüğünü almıştır. Yine aynı yarışmada orijinal Türk mutfağı dalında bronz madalya sahibidir.Aşçılık eğitimi veren lise ve üniversitelerde uzmanı olduğu konularla ilgili work shop çalışmaları yapmaktadır.

Yenişafak Pazar ekinde belli aralıklarla yemeğe dair yazıları yayınlanmaktadır.

Cins dergi talebe mutfağı köşesi yazarı 2016-17 yılları arası

THY SkyRoad dergisi yemek bölümü yazarı 2018-2019 yılları arası

Hakan Emin Öztürk Kimdir?
1995 yılında Üsküdar’da doğdu. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden tamamladı.2015 yılında Ürdün’de Ewan Institute’de Arapça eğitimi aldı. Aynı yıl Makedonya, Kosova, Arnavutluk gibi ülkelerde; 2017 yılında ise Fildişi Sahilleri’nde gezi, gözlem, sosyal girişimcilik ve yardım faaliyetlerinde bulundu. Kurucu ortağı olduğu Havass Project isimli dijital aktivizm uygulaması 2016 yılında Girişimcilik, İnovasyon ve Liderlik Zirvesi’nde birincilik ödülü kazandı. 2018 yılından bu yana dünyanın her köşesinden Müslümanlar ile ilgili olumlu güzel ve ilham verici haberler/içerikler yayınlayan Bi’ Dünya Haber projesinin koordinatörlüğünü yürütmektedir.

#bidünyahaber #maveratv #kevseraydoğdu

Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanalımıza katılabilirsiniz:
https://www.youtube.com/channel/UCilq…

Mavera Tv kanalında; Çocuk etkinlikleri, online atölyeler, kadın programları, sağlık, eğitim, dini sohbetler, aile, siyaset, tarih, ekonomi, edebiyat vs. gibi alanlarda özgün içerikler ve canlı yayınlar yapan kanalımızdan abone olarak ve bildirimlere açarak sizler de haberdar olabilirsiniz.

Başa dön tuşu