ZAMANIN ŞAHİDİ EDEBİYAT – Ali Haydar Haksal #hayatmematmeseleleriYedi İklim kütüphanesinde gerçekleştirdiğimiz bir sohbet…

Ali Haydar Haksal kimdir?
16 Mayıs 1951’de Bingöl’de doğdu ilk ve orta öğrenimini Bingöl ve Elazığ’da tamamladı. Erzurum Atatürk Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden “Edebiyat Dergisi ve Çevresi” başlıklı tezi ile mezun oldu.
Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde “Kur’an-ı Kerim’de Güzel Kavramı” konulu yüksek lisans tezini hazırladı.
Osman Bayraktar, Mustafa Çelik, Alim Kahraman ile birlikte Yedi İklim dergisinin kurucuları arasında yer aldı. Sesim Bana Yetmiyor adlı öykü kitabı ile Türkiye Yazarlar Birliği 1987 yılı hikaye, Yitik Yaşamın Güncesi adlı romanıyla Tuzla Belediyesi Roman Yarışması’nda ikincilik, Güneşe Koşan Adam öykü 2013 yılı Ömer Seyfettin Hikaye yarışması öykü ödülü, 2014 yılında Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi tarafından Üstat Sezai Karakoç ile ilgili çalışmalarından dolayı yılın edebiyatçısı ödülünü kazandı.

15 yılı aşkın süredir Milli Gazete’de köşe yazarlığı yapa Ali Haydar Haksal, günümüze değin on yedi öykü kitabı yayımladı ve öykücü kimliği ile ön plana çıktı.

Eserleri:
Evdeki Yabancı (1986) Hikaye
Sesim Bana Yetmiyor (1987) Hikaye
Gelişi/ Güzel (1987) Deneme
Sarıldığım Soğuk Bir Ceset (1988) Hikaye
Sokağın Adı Issız (1989) Hikaye
Ay Işığında Vav’ın Odası (1991) Hikaye
Zamanların Öyküsü (1994) Hikaye
Yalnızlık Sarkacı (1996) Hikaye

Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanalımıza katılabilirsiniz:
https://www.youtube.com/channel/UCilqeNUBy6N1w6xg89GDv1Q/join

Mavera TV her gün düzenlediği canlı yayınlarda; çocuk etkinlikleri, online atölyeler, kadın programları, sağlık, eğitim, dini sohbetler, aile, siyaset, tarih, ekonomi, edebiyat gibi alanlarda nitelikli ve güncel konuları uzman isimlerle sizlerin hizmetine sunuyor. Siz de Mavera TV’ye abone olarak ve bildirimleri açarak canlı yayınlarımızdan haberdar olabilir, birbirinden özgün içeriklerden ücretsiz yararlanabilirsiniz.

#maveratv #hayatmematmeseleleri #alihaydarhaksal

Başa dön tuşu