NORVEÇ’TE YAŞAM – Harun Şahin – Moderatör: Hakan Emin ÖztürkHarun Şahin Kimdir?
1997 Norveç Oslo doğumludur. Aslen Uşak’lı olup tüm hayatını Norveç’te geçirmiştir. 2021 yılında iktisat üzerine yüksek lisans tezini bitirmiş, şuan orta okul’da geçici ögretmenlik yapmakta. İşi dışında oturduğu bølgede yaklaşık 600 üyeli Lørenskog Türk Kültür Dernegin’de Dernek Başkanlığı yapmakta. Spor yapmak günlük vazgeçilmezleri arasında ve en çok futbol oynamayı sever. Evli olmayıp, ailesiyle yaşamaktadır. Beş kişilik bir ailenin ferdidir.

Hakan Emin Öztürk Kimdir?
1995 yılında Üsküdar’da doğdu. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden tamamladı.2015 yılında Ürdün’de Ewan Institute’de Arapça eğitimi aldı. Aynı yıl Makedonya, Kosova, Arnavutluk gibi ülkelerde; 2017 yılında ise Fildişi Sahilleri’nde gezi, gözlem, sosyal girişimcilik ve yardım faaliyetlerinde bulundu. Kurucu ortağı olduğu Havass Project isimli dijital aktivizm uygulaması 2016 yılında Girişimcilik, İnovasyon ve Liderlik Zirvesi’nde birincilik ödülü kazandı. 2018 yılından bu yana dünyanın her köşesinden Müslümanlar ile ilgili olumlu güzel ve ilham verici haberler/içerikler yayınlayan Bi’ Dünya Haber projesinin koordinatörlüğünü yürütmektedir.

#bidünyahaber #maveratv #norveç

Mavera Tv kanalında; Çocuk etkinlikleri, online atölyeler, kadın programları, sağlık, eğitim, dini sohbetler, aile, siyaset, tarih, ekonomi, edebiyat vs. gibi alanlarda özgün içerikler ve canlı yayınlar yapan kanalımızdan abone olarak ve bildirimlere açarak sizler de haberdar olabilirsiniz.

Başa dön tuşu