METAVERSE KISA TANIMI – METAVERSE NEDİR? – Said ErcanKimileri Mark Zuckerberg’in yeni isim hamlesini bir imaj yenileme adımı olarak görürken kimileri ise yeni bir sanal dünya inşa edildiğini öne çıkardı.

Uluslararası Sosyal Medya Derneği Başkanı Said Ercan, Metaverse kavramı ve Mark Zuckerberg’in yeni hamlesini yorumladı.

Ercan, “Sanalda kurulacak bu dünyada her şey yeniden başlayacak.” ifadelerini kullandı.
“İlginç bir zaman dilimine gireceğiz”

Ercan, “Facebook’tan bir tercih yapılması isteniyor. ABD devletinin projelerinde mi yer alacak yoksa küresel projelerin yanında mı olacak? Facebook bu tercihi yapmış değil. 6 saatlik bir kesintinin ardından bazı anlaşmaların yapıldığını düşünüyorum. Metaverse, dünyasında oynanan oyunlar birlikte oynanacak. İnsanlar o dünyada kazanç elde ederler. Metaverse dünyasında ölüm yok. Babasını kaybeden bir çocuğun Metaverse dünyasında babasının varlığı devam edecek. Esasında bu dünyada hep aradıkları ölümsüzlüğe de çare aramaya çalışacaklar. İlginç bir zaman dilimine gireceğiz. Dijital projelerle gençlik hayatını hacklemeye çalışan bir küresel akıl var.” dedi.

Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanalımıza katılabilirsiniz:
https://www.youtube.com/channel/UCilqeNUBy6N1w6xg89GDv1Q/join

Mavera TV her gün düzenlediği canlı yayınlarda; çocuk etkinlikleri, online atölyeler, kadın programları, sağlık, eğitim, dini sohbetler, aile, siyaset, tarih, ekonomi, edebiyat gibi alanlarda nitelikli ve güncel konuları uzman isimlerle sizlerin hizmetine sunuyor. Siz de Mavera TV’ye abone olarak ve bildirimleri açarak canlı yayınlarımızdan haberdar olabilir, birbirinden özgün içeriklerden ücretsiz yararlanabilirsiniz.

#maveratv

Başa dön tuşu