GÜNÜN TARİHİ: 7 Şubat | Rektörlerden Darbeci Baskısıİstanbul’daki üniversitelerin öğretim üyeleri, Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkmak isteyenlerle mücadele edeceklerini açıkladı. Rektörler komitesi de yayınladığı deklarasyonda, hükümete sert uyarılarda bulundu. Deklarasyonu YÖK Başkanı Kemal Gürüz okudu.

Rektörler bir yandan Hükümetle mücadele ederken bir yandan da bilim adına kurulmuş üniversitelerde öğretim üyelerini taciz ve tasfiye ile meşguldüler.

28 Şubat Darbe mağduru Prof.Dr. Ağırakça, 28 Şubat’ta kendisini çok ezdiklerini üniversitenin kapısından dışarı atıldığını, odasının kapatıldığını ve kitaplarının paketlenmek suretiyle üniversitenin önüne konulduğunu (Ağırakça,2014) söyledi.

Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanalımıza katılabilirsiniz:
https://www.youtube.com/channel/UCilqeNUBy6N1w6xg89GDv1Q/join

Mavera TV her gün düzenlediği canlı yayınlarda; çocuk etkinlikleri, online atölyeler, kadın programları, sağlık, eğitim, dini sohbetler, aile, siyaset, tarih, ekonomi, edebiyat gibi alanlarda nitelikli ve güncel konuları uzman isimlerle sizlerin hizmetine sunuyor. Siz de Mavera TV’ye abone olarak ve bildirimleri açarak canlı yayınlarımızdan haberdar olabilir, birbirinden özgün içeriklerden ücretsiz yararlanabilirsiniz.

#maveratv #gününtarihi #28şubat

Başa dön tuşu