İŞGAL ALTINDAYIZ! – YUSUF KAPLAN | ÖNCÜ KUŞAK VE MAARİF TASAVVURUYusuf Kaplan’dan çarpıcı açıklamalar. Türkiye zihnen işgal atında mı? Öncü Kuşak geleceğimizi nasıl kurtarabilir?

Yusuf Kaplan, Sivas’ta doğsa da küçük yaşlarda ailesi ile beraber Kayseri’ye göç etmek zorunda kaldı. İlk, orta ve lise öğretimini Kayseri’de tamamladı. Liseden mezun olduktan sonra İzmir’e gitti ve Dokuz Eylül Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Sahne ve Görüntü Sanatları Bölümü’nün yanı sıra Sinema-TV Ana Sanat Dalından da mezun oldu.

Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra İngiltere’ye gitti. Mezun olduktan üç yıl sonra 1989 yılında Milli Eğitim Bakanlığı’nın verdiği burs sayesinde master ve doktora yapma şansını elde etti.

1991 yılında İngiltere de yer alan ‘’East Angila Üniversitesi’nde “Story-Telling and Myth-Making Medium: Television” isimli tez çalışmasında bulundu ve bu tezi başarılı bir şekilde sonuçlandırdı. 1992 yılında ise Londra’da bir üniversite de danışmanlık olarak görev yaptı.

Yusuf Kaplan’ın Kariyeri
İlim ve Sanat, Yedi İklim, Kayıtlar, Kitap Dergisi, Girişim, İslâm, Kadın ve Aile gibi dergilerle Zaman ve Milli Gazete gibi günlük gazetelerde çeşitli yazı, röportaj ve çevirileri yayımlandı.

Gazete alanında ise ilk büyük çalışmasını Yeni Şafak Gazetesi’nde yaptı ve bir süre burada Genel Yayın Yönetmenliği yaptı. Sonrasında üç yıl boyunca Umran Dergisi’nde çalıştı.

TVNet’in kurucuları arasında yer alan Yusuf Kaplan, 2015 yılı itibarıyla yazılarına Yeni Şafak Gazetesi’nde devam etmektedir.

#yusufkaplan #maveratv #maveravakfı

Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanalımıza katılabilirsiniz:
https://www.youtube.com/channel/UCilqeNUBy6N1w6xg89GDv1Q/join

Mavera TV her gün düzenlediği canlı yayınlarda; çocuk etkinlikleri, online atölyeler, kadın programları, sağlık, eğitim, dini sohbetler, aile, siyaset, tarih, ekonomi, edebiyat gibi alanlarda nitelikli ve güncel konuları uzman isimlerle sizlerin hizmetine sunuyor. Siz de Mavera TV’ye abone olarak ve bildirimleri açarak canlı yayınlarımızdan haberdar olabilir, birbirinden özgün içeriklerden ücretsiz yararlanabilirsiniz.

Başa dön tuşu