MAURITIUS'TA YAŞAM- Ahmet Kemal Öncü – Gülbahar Öncü | Bi Dünya HaberÖncü Çiftinin Adanmışlık Öyküsü -Bi Dünya Haber

Öncü Çiftinin Adanmışlık Öyküsü

Mauritius, Afrika kıtasına bağlı, Madagaskar’ın doğusunda yer alan bir ada ülkesi. Hint Okyanusu’nun kalbinde, son zamanların yeni popüler balayı destinasyonlarından biri haline gelen Mauritius; turkuaz suları, yemyeşil doğası, hem Afrika hem Hint hem de Çin kültürünü bir arada yaşatıyor oluşu ile gezginlere de hitap etmekten geri durmuyor. Tropikal iklimi sayesinde yılın her dönemi ziyaret edilebilen ülke.

Dünyanın her köşesinden olumlu, güzel ve ilham verici haberler almak artık çok kolay. Aşağıdaki numaraya mesaj atmanız yeterli.
https://wa.me/message/WWOX7XRTKUJAI1

Ahmet Kemal Öncü Kimdir?
BENDENİZ 1974’TEN BERİ BABAM VE ANNEMİN 3’ÜNCÜ ÇOCUĞU, ABİMİN VE ABLAMIN KARDEŞİYİM
1980’de kardeşimin abisi olsum. Aynı sene ilkokullu, 1985’te ortaokullu, 1988’de liseli, 1993’de fakülteli, 1998’de eşimin eşi, 2001’de Afrikalı, 2007’de Ada’lı, 2010’dan itibaren ise Dünya’lı oldum. Bu arada tabii ki yeğenlerimin dayısı ve amcasıyım. Hâsılı büyüklerimin küçüğü, küçüklerimin de büyüğüyüm.

Hem ümmet hem müridim.

Şu fani alemde, yıllar evvel bir ulu zatın öğütleri üzerine hayatı boyunca okuyabildiği kadar kitap okuyan, konuşabildiği kadar LİSAN (!) konuşan, görebildiği kadar memleket gören, tanıyabildiği kadar insan tanıyan ve bütün bunları yaparken AKLINI ve KALBİNİ çalıştırmaya dikkat eden bir faniyim.

Sevenlerim – sevmeyenlerim bana kısaca “Ahmet Kemal” diye hitap ederler.

Bu dünya içinde tek hayalim ADAM olmaktır!

İftihar ettiklerim: DİNİM, DAVAM, İDEALLERİM, SEVDİKLERİM ve taşıdığım SOY İSMİM.

Sosyoloji mezunu olan Ahmet Kemal Öncü, ticaretin yanı sıra Mauritius Adaları’nın fahri konsolosluk görevini de yürütüyor. İkametgahları Mauritius Adaları’nda olan Öncü çifti, yılın büyük bir bölümünü Afrika’da teknolojinin girmediği kabileleri ziyaret ederek, İslamiyet’i anlatmakla geçiriyor.

Gülbahar Öncü Kimdir?
Sosyolog Ahmet Kemal Öncü ve tarihçi Gülbahar Öncü, çocuk sahibi olamayacaklarını öğrenince hayatlarını Afrikalı çocuklara adadı. 18 yıldır yetim çocuklara eğitim veriyorlar. Gülbahar Öncü, Afrika’da yüzlerce çocukları ve binlerce torunları olduğunu belirterek, “Evlendirdiğimiz çocuklarımız var.

Hakan Emin Öztürk Kimdir?
1995 yılında Üsküdar’da doğdu. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden tamamladı.2015 yılında Ürdün’de Ewan Institute’de Arapça eğitimi aldı. Aynı yıl Makedonya, Kosova, Arnavutluk gibi ülkelerde; 2017 yılında ise Fildişi Sahilleri’nde gezi, gözlem, sosyal girişimcilik ve yardım faaliyetlerinde bulundu. Kurucu ortağı olduğu Havass Project isimli dijital aktivizm uygulaması 2016 yılında Girişimcilik, İnovasyon ve Liderlik Zirvesi’nde birincilik ödülü kazandı. 2018 yılından bu yana dünyanın her köşesinden Müslümanlar ile ilgili olumlu güzel ve ilham verici haberler/içerikler yayınlayan Bi’ Dünya Haber projesinin koordinatörlüğünü yürütmektedir.

Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanalımıza katılabilirsiniz:
https://www.youtube.com/channel/UCilqeNUBy6N1w6xg89GDv1Q/join

Mavera TV her gün düzenlediği canlı yayınlarda; çocuk etkinlikleri, online atölyeler, kadın programları, sağlık, eğitim, dini sohbetler, aile, siyaset, tarih, ekonomi, edebiyat gibi alanlarda nitelikli ve güncel konuları uzman isimlerle sizlerin hizmetine sunuyor. Siz de Mavera TV’ye abone olarak ve bildirimleri açarak canlı yayınlarımızdan haberdar olabilir, birbirinden özgün içeriklerden ücretsiz yararlanabilirsiniz.

#maveratv #mauritius #bidünyahaber

Başa dön tuşu