DANİMARKA’DA YAŞAM – Hüseyin GündoğarKopenhag Büyükelçisi Kenan İpek tarafından kabül edilen Gündoğar, yapılan devir-teslim törenin ardından Din Hizmetleri Müşavirliğini Vekaleten yürüten Bekir Demir’den görevi devralarak resmen göreve başladı.

Diyanet İşleri Başkanlığınca Kopenhag Din Hizmetleri Müşaviri olarak atanan Hüseyin Gündoğar 1980 Ankara doğumludur.

İlkokulu eğitimini Ankara’nın Kahramankazan ilçesinde tamamlamış olan Gündoğar aynı zamanda hafızlığında bu yıllarda tamamlamıştır.

Mamak İmam-Hatip Lisesinden mezun olduktan sonra lisans eğitimini Bursa’da Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde tamamlayan Hüseyin Gündoğar din eğitimi alanında yüksek lisansını yapmıştır.

Gündoğar mezhepler tarihinde ise doktora eğitimine devam etmektedir.

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde 2004 yılında imam-hatip olarak göreve başlayan Gündoğar, Diyanet İşleri Başkanlığı merkez teşkilatında farklı görevlerde bulunmuş ardından yabancı lisan eğitimi ve dini araştırmaları kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından İngiltere’ye gönderilmiştir.

Yurt dışında yaşayan Türklerin din dil ve kültür konularında uzmanlaşan Gündoğar, kamuda çeşitli idari görevlerde de bulunmuştur.

Hüseyin Gündoğar evli ve 3 çocuk babası olup üst düzey ingilizce ve Arapça bilmektedir.

Hakan Emin Öztürk Kimdir?
1995 yılında Üsküdar’da doğdu. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden tamamladı.2015 yılında Ürdün’de Ewan Institute’de Arapça eğitimi aldı. Aynı yıl Makedonya, Kosova, Arnavutluk gibi ülkelerde; 2017 yılında ise Fildişi Sahilleri’nde gezi, gözlem, sosyal girişimcilik ve yardım faaliyetlerinde bulundu. Kurucu ortağı olduğu Havass Project isimli dijital aktivizm uygulaması 2016 yılında Girişimcilik, İnovasyon ve Liderlik Zirvesi’nde birincilik ödülü kazandı. 2018 yılından bu yana dünyanın her köşesinden Müslümanlar ile ilgili olumlu güzel ve ilham verici haberler/içerikler yayınlayan Bi’ Dünya Haber projesinin koordinatörlüğünü yürütmektedir.

Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanalımıza katılabilirsiniz:
https://www.youtube.com/channel/UCilqeNUBy6N1w6xg89GDv1Q/join

Mavera TV her gün düzenlediği canlı yayınlarda; çocuk etkinlikleri, online atölyeler, kadın programları, sağlık, eğitim, dini sohbetler, aile, siyaset, tarih, ekonomi, edebiyat gibi alanlarda nitelikli ve güncel konuları uzman isimlerle sizlerin hizmetine sunuyor. Siz de Mavera TV’ye abone olarak ve bildirimleri açarak canlı yayınlarımızdan haberdar olabilir, birbirinden özgün içeriklerden ücretsiz yararlanabilirsiniz.

#maveratv #danimarka #bidünyahaber

Başa dön tuşu