ALLAH HAKKINDA SORU SORABİLİR MİYİM? – SAKLI BİLİM ATÖLYESİ – Merve AlanbayMerve Alanbay Kimdir?
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni
İmam Hatip lisesinden mezun olduktan sonra ön lisans ilahiyat okumaya başlayan hocamız, bu süreçte Tashih-i Huruf, Arapça ve Tefsir dersleri almış; özel okulda 2 yıl, Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı, ihtiyaç odaklı Kur’an Kurslarında 3 yıl, 4-6 yaş Kur’an Kurslarında 3 yıl görev yapmıştır. Bu süre zarfında Çocuk Gelişimi Eğitimi, Masallarla Değerler Eğitimi, Diksiyon, Beden Dili, Etkili İletişim gibi eğitimler almıştır. Müziğe olan ilgisini de aldığı eğitimlere katarak ritim (bendir), ney ve makam dersleri almıştır. Görev aldığı 4-6 yaş Kur’an Kursunda koro ve ritim programı hazırlamış, aldığı eğitimleri 4-6 yaş çocuk gelişimi eğitimlerine de uyarlamıştır.

Manevi Rehberlik ve Danışmanlık Eğitmenliği eğitimini YUSEM’den alan hocamız, şu anda özel Kur’an-ı Kerim ve Değerler Eğitimi dersleri vermektedir. Görevine devam ederken pandemi sürecinin ortaya çıkması ile öğrencilerine, meslektaşlarına ve çocuklara destek olabilmek adına günlük ders programları hazırlayarak sosyal paylaşım ağlarında sunmakta ve kendi adıyla açtığı YouTube kanalında, yazdığı hikayeleri seslendirmekte, ürettiği içerikleri herkesin istifadesine sunmaktadır.

Hocamız, İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde eğitim hayatına devam ederken, çocuklar için etkinlikli sure ve dua kitapçığı çalışmaları yapmaktadır. Bir süre Dost TV’de “Kalbimde Kur’an” isimli çocuk programını hazırlayıp sunmuştur. Bütün bu eğitimlerin yanı sıra sağlığa da oldukça önem veren hocamız, geleneksel tıp hekimi Medine Oruç’tan Humoral Patoloji (İlm-i Mizaç), Cupping Therapy ve Hirudin Therapy eğitimleri almıştır ve stajyer hekimlik yapmaktadır.

Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanalımıza katılabilirsiniz:
https://www.youtube.com/channel/UCilqeNUBy6N1w6xg89GDv1Q/join

Mavera TV her gün düzenlediği canlı yayınlarda; çocuk etkinlikleri, online atölyeler, kadın programları, sağlık, eğitim, dini sohbetler, aile, siyaset, tarih, ekonomi, edebiyat gibi alanlarda nitelikli ve güncel konuları uzman isimlerle sizlerin hizmetine sunuyor. Siz de Mavera TV’ye abone olarak ve bildirimleri açarak canlı yayınlarımızdan haberdar olabilir, birbirinden özgün içeriklerden ücretsiz yararlanabilirsiniz.

#maveratv

Başa dön tuşu