YETİMİN YÜREĞİNDE RAMAZAN – Reşat Başer“Aslında hepimizin çocukluğunda yaşadığı ve inanılmaz mutlu eden bu anları yetim yavrularımıza bayram sabahında yaşatma gayretimiz var. 80 bin yetime tebessüm olduk! 2020 Ramazan döneminde de bu sevinçlerin bir parçası olmayı umut ediyoruz. Bir yetim yavrumuza programla alakalı neleri anımsadığını sormuştum. ‘Bana hediye edilen hiçbir hediyeyi hatırlamıyorum. Lakin o program da başımı okşayan simaların hiç birini unutmadım!’ demişti. Aslına bakarsan biz de tam da buradayız!”

IHH, sosyal yardımlaşma ve dayanışma misyonuyla gerek ülkemizde, gerek mazlum coğrafyalarda faaliyetlerde bulunan, “kardeşlik köprüleri” kuran, müminlerin birbirleri arasında gönül mektupları ulaştıran bir kuruluş. IHH’nın bu misyonunu özetler misiniz?

İHH’nın misyonu bu gönül köprüsünü maddi imkanlarla kurmak değil! Bu değeri oluşturmak için bir vesile olarak görmek. Biz çalışma yaptığımız bütün bölgeleri gönül coğrafyalarımız olarak tanımlıyoruz. Her iyilik seferimizde “Yeniden Ümmet Seferi” şiarıyla yola koyuluyoruz. Herhangi bir coğrafyada elinden tuttuğumuz bir yetim yavrumuzun, hayata tutunması için imkân oluşturulduğumuz yetim annemizin, vatanından uzakta zorluklarla mücadele etmek zorunda kalan bir aile babasının, umudu/ümidi olma gayretimiz var. Bunlar için ne yapabiliyorsak başarı bu olsa gerek. İyiliksever Türkiye halkının niyetiyiz! Desek belki de tam isabet etmiş oluruz.

Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanalımıza katılabilirsiniz:
https://www.youtube.com/channel/UCilqeNUBy6N1w6xg89GDv1Q/join

Mavera TV her gün düzenlediği canlı yayınlarda; çocuk etkinlikleri, online atölyeler, kadın programları, sağlık, eğitim, dini sohbetler, aile, siyaset, tarih, ekonomi, edebiyat gibi alanlarda nitelikli ve güncel konuları uzman isimlerle sizlerin hizmetine sunuyor. Siz de Mavera TV’ye abone olarak ve bildirimleri açarak canlı yayınlarımızdan haberdar olabilir, birbirinden özgün içeriklerden ücretsiz yararlanabilirsiniz.

#maveratv #ihh #ramazan

Başa dön tuşu