YİNE PAKİSTAN YİNE DEMOKRASİ KRİZİ – SESLİ MAKALE | Faruk ÖnalanPakistan demokrasisinin en önemli sorunu, ordunun siyasete yön verme hastalığının devam etmesidir. Pakistan halkı ile Türkiye arasında tarihi, sağlam bir bağ vardır. Hangi iktidar başa gelirse gelsin, bu derin bağ zarar görmez. Middle East Monitor’de yayınlanan bir analizdeki tespit oldukça dikkat çekicidir: “Pakistan Başbakanı İmran Han, Erdoğan’dan ders almalıydı. Daha önceki Türk liderlerin aksine, Erdoğan ordu tarafından sindirilmeyi reddetti.”

Makaleye aşağıdaki linkten erişebilirsiniz:
https://www.star.com.tr/acik-gorus/yine-pakistan-yine-demokrasi-krizi-haber-1705239/

Pakistan’ın bağımsızlığını ilan ettiği 1947 yılından itibaren, suikasta uğrayan ilk Başbakan Liyakat Ali Han’dan görevden alınan son Başbakan İmran Han’a kadar hiçbir hükümet beş yıllık görev süresini tamamlayamadı. İmran Han güvensizlik oylamasıyla görevinden alınan ilk Başbakan oldu. Eski Başbakanlar Benazir Butto ve Şevket Aziz’e karşı güvensizlik oylaması yapılmış ancak iki isim de koltuklarını muhafaza etmişti.

Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanalımıza katılabilirsiniz:
https://www.youtube.com/channel/UCilqeNUBy6N1w6xg89GDv1Q/join

Mavera TV her gün düzenlediği canlı yayınlarda; çocuk etkinlikleri, online atölyeler, kadın programları, sağlık, eğitim, dini sohbetler, aile, siyaset, tarih, ekonomi, edebiyat gibi alanlarda nitelikli ve güncel konuları uzman isimlerle sizlerin hizmetine sunuyor. Siz de Mavera TV’ye abone olarak ve bildirimleri açarak canlı yayınlarımızdan haberdar olabilir, birbirinden özgün içeriklerden ücretsiz yararlanabilirsiniz.

#maveratv #seslimakale #pakistan

Başa dön tuşu