GÜNÜN TARİHİ:17 Mayıs| İsrail’in İstanbul Başkonsolosunun Anarşist Öğrenciler Tarafından Kaçırılması17 Mayıs 1971: İsrail’in İstanbul Başkonsolosunun Anarşist Öğrenciler Tarafından Kaçırılması

12 Mart Darbesiyle iktidara gelen CHP’li Nihat Erim askerlerin vesayetinde dikensiz gül bahçesi gibi bir ülke yöneteceğini zannederken hiç ummadığı olaylar tek tek kapısını çalmaya başladı.Tüm Türkiye’de süren beş günlük Balyoz Operasyonu’nun sonucu 547 tutukluydu.

26 Nisan’da 11 ilde sıkıyönetim ilan edildi.17 Mayıs’ta İsrail’in İstanbul Başkonsolosu anarşist öğrenciler tarafından kaçırıldı. 23 Mayıs itibarıyla İstanbul’da sokağa çıkma yasağı başlatıldı.

ODTÜ’de jandarma ve öğrenci arasında çıkan çatışmada 3 kişi öldü, 26 kişi yaralandı.

Türkiye’yi yönetmeye talip Anayasa Profesörü, Anadolu Ajansı gibi bir tek kurumu dahi yönetmekten aciz kalmıştı.

Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanalımıza katılabilirsiniz:
https://www.youtube.com/channel/UCilqeNUBy6N1w6xg89GDv1Q/join

Mavera TV her gün düzenlediği canlı yayınlarda; çocuk etkinlikleri, online atölyeler, kadın programları, sağlık, eğitim, dini sohbetler, aile, siyaset, tarih, ekonomi, edebiyat gibi alanlarda nitelikli ve güncel konuları uzman isimlerle sizlerin hizmetine sunuyor. Siz de Mavera TV’ye abone olarak ve bildirimleri açarak canlı yayınlarımızdan haberdar olabilir, birbirinden özgün içeriklerden ücretsiz yararlanabilirsiniz.

#maveratv

Başa dön tuşu